Mlade talenty

Kouč Straka: Velké díky všem, dobře to dopadlo!

07.06.2019 | redakce
 

Kouč Straka: Velké díky všem, dobře to dopadlo! S koučem Františkem Strakou, který se v pondělí domluvil s vedením klubu na pokračování v započaté práci, se toho pro klubový web plno probralo. Přiznal třeba, že minimálně jeden člověk držel palce k zachování prvoligové příslušnosti až z New Yorku - jeho dcera.

 

Trenére, po březnovém příchodu jste dostal od vedení klubu jasný úkol – zachránit FORTUNA:LIGU. Povedlo se, takže mise splněna?
Je to přesně tak (úsměv). Byly to nervy, ale úkol zněl jasně – nechat pod sebou Duklu a přes baráž se zachránit. Každý pro to dělal maximum a nemám teď na mysli jen hráče, ale všechny lidi z klubu. Vytvářeli nám podmínky pro to, abychom to zvládli. Za to jim patří nejen můj dík.

V barážové odvetě na půdě Jihlavy vám vyšly perfektně střídání. Ba Loua s Faškem jste poslal na hřiště až po přestávce a právě oni dva se podíleli na klíčovém gólu. Zamýšleli jste, že Ba Loua přijde do hry v průběhu jako žolík?
Adriel měl zdravotní problémy, moc jsem si sice přál, aby hrál od začátku, ale nešlo to. Každopádně jsem chtěl jít do barážového dvojutkání v nejsilnější možné sestavě, jenže ze zdravotních důvodů to nebylo možné. Víte, že chyběli Dreksa, Moravec, Ba Loua nastoupil do druhého poločasu a například Záhumenský měl svatbu. I přes nepříznivý vývoj jsem věřil, že máme takovou individuální kvalitu, že to zvládneme. Po jejich příchodu, který Michal Faško korunoval gólem, jsme se zvedli – to bylo evidentní.

Zaregistroval jste už před startem baráže jakousi frustrovanost z jihlavské strany?
Především mě zarazila obrovská nevraživost na stadionu. Hlasatel, který by měl být nestranný, negativně hecoval fanoušky, vykřikoval něco o nevyřízených účtech s naším klubem i mojí osobou a to dost arogantním způsobem. Ve fotbale jsem toho zažil hodně, ale toto ještě ne!

Ještě jednu otázku ke zdravotním problémům mi dovolte. Zažil jste někdy takový lazaret?
Takový je holt fotbal, stává se to. Byl jsem z toho špatný a nespal jsem moc dobře. Mezi prvním a druhým utkáním baráže jsem měl několik bezesných nocí, to přiznávám. Ale klobouk dolů například před Oliverem Putyerou, který do té doby odehrál za A-tým pouze jeden zápas a to ještě v poledním zápase nadstavby na Slovácku, kde o nic nešlo. Velmi dobře se zhostil svého úkolu na levém beku Benjamin Čolić, který to měl přes nohu. Strašně těžké to měli stopeři, málokdo věděl, že Milan Rundić měl velké problémy s kotníkem. Před odvetou jsme vůbec nevěděli, jestli nastoupí. Milan ovšem ukázal srdce a charakter.

V pondělí jste se s vedením klubu domluvil na nové smlouvě. Bylo to rychlé jednání?
Trvalo to asi minutu. Dohodli jsme se opravdu rychle. Karviná je rodinný klub a cítím, že si tady všichni váží hrát nejvyšší soutěž. V neposlední řadě cítím z fanoušků podporu, jde o fenomenální harmonii mezi námi. Jasně, všechny zápasy se nepovedly, ale to se stává. Za všechno jim děkuji a jsem rád, že se budeme dál potkávat.


Jaká byla spolupráce s realizačním týmem?
Perfektní, chci všem poděkovat. Zvlášť Marku Bielanovi, Braňovi Rzeszotovi a masérovi Pavlu Kocichovi. Pavel odvedl skvělou práci, každý den mi poctivě dával zpětný report o zdravotním stavu. Dost jsem mu nakládal, protože jsem po něm chtěl pochopitelně jen dobré zprávy. Každé ráno mi po jeho plachém úsměvu bylo všechno jasné (smích). I to se odráží na celkové atmosféře. Když jsem tady v polovině března přicházel, tak na všech ležela neskutečná depka. Jsem rád, že jsme se všichni nakopli a všechno dobře dopadlo.  

Hráčům jste dal čtrnáctidenní volno a znovu se sejdete v pondělí 17. června. Víc jste asi nemohl dát, když sezóna startuje během druhé červencového víkendu, že ano?
Všichni si zasloužíme volno. Kluci šli až na dno fyzických a psychických sil. Dovolená je důležitá, ale nás z realizačního týmu čeká ještě další tvrdá práce. Musíme dát dohromady tak silný tým, který se vyhne starostem se záchranou. Rozhodně máme co dělat. 

Ani krátké volno neplánujete?
Ale ano. I trenéři se potřebují, jak já říkám, „vypnout ze zásuvky“ a znovu se nabít. Vezmu ženu a pejska a odpočineme si. Navíc přiletí dcera z New Yorku, která nám rovněž držela z USA palce.

• Výsledky mládeže
dnes - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
včera - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
před 2 dny - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
před 3 dny - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Odehráno v 17:00
FC Fastav Zlín
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem