Generální partner
Světlý režim
24. listopad 2022

Krajské výběry mají za sebou vydařený podzim

V dresu Moravskoslezského krajského fotbalového svazu se během podzimu představilo hned deset fotbalistů starších a mladších žáků MFK Karviná.

U14

Mikuláš Ulman, Sebastian Gaborčík, Radim Andl a Richard Harok – toto kvarteto nadějných fotbalistů MFK se zúčastnilo minimálně jednoho podzimního srazu. Tři utkání odehrál Moravskoslezský Krajský fotbalový svaz v rámci Mezikrajské soutěže a jeden zápas byl přátelský proti Západoslovenskému FZ (na výhře 4:1 se gólem podílel Mikuláš Ulman).

Výběr U14 se v roce 2023 sejde už ve druhé polovině ledna. V termínu 20.-21.1 je totiž na programu halový turnaj v Hluku. Jedním z trenérů je Tomáš Červenka z MFK Karviná U13.

Výsledky Mezikrajské soutěže – podzim 2022

Zlínský KFS – MS KFS 1:5
MS KFS – Olomoucký KFS 3:1
MS KFS – KFS Vysočina 2:3


U13

V týmu MS KFS během podzimu figurovala hned šestice hráčů - Matyáš Barčák, Jan Hlobil, Nikolas Johanides, Dominik Kotrla, Tomáš Thuroczy a Matyáš Kutlák.

V Mezikrajské soutěži patří zatím stoprocentnímu MS KFS druhá pozice za Jihomoravským KFS, který však má odehráno o zápas více. Jednu přesnou trefu zaznamenali Matyáš Barčák (proti Zlínskému KFS) a Dominik Kotrla (proti KFS Vysočina)

Kromě tří „ostrých“ zápasů odehrál MS KFS i přátelský duel se Západoslovenským FZ (výhra 1:0). Jedním z trenérů je trenér MFK Karviná U14 Jan Laslop.

Výsledky Mezikrajské soutěže – podzim 2022

Zlínský KFS – MS KFS 3:7
MS KFS – Olomoucký KFS 12:2
MS KFS – KFS Vysočina 9:4


* V jarní části čekají na obě kategorie utkání proti Jihomoravskému KFS, Královéhradeckému KFS a Pardubickému KFS.
Rozhovory Rozhovory
so 26.11. | redakce

Lubomír Vlk: Výkyvy byly obrovské, s podzimem nejsme spokojení!

Obsáhlý rozhovor s Lubomírem Vlkem o podzimu, který byl pro klub po šesti letech druholigový. Sportovní ředitel přiblížil a snažil se vysvětlit příčiny diametrálně odlišných výsledků doma a venku. Na první části sezóny však našel i pozitiva…

st 23.11. | redakce

Trenér Tomáš Hejdušek o podzimu, dlouhé zimní pauze atd.

Po pohárovém duelu s pražskou Slavií došlo i na hodnocení podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Odpovědi kouče Tomáše Hejduška byly přepsány, ale dají se také poslechnout na klubovém Youtube kanále.

čt 10.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Žák

Kmenový hráč soupeře nemůže do utkání zasáhnout ne kvůli dohodě klubů, ale proto, že pyká za karty. Stabilního člena základní sestavy tak fanoušci uvidí pouze na tribuně, odkud bude svým spoluhráčům držet palce. V rozhovoru se točila řeč okolo Varnsdorfu, ale i jeho začátcích či blížícímu se fotbalovému MS.

út 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

S Lukášem Budínským jsme probrali nejen aktuální stav, ale kreativní záložník zavzpomínal i na angažmá v Mladé Boleslavi, kam odešel právě z Karviné po sezóně 2018/2019. Zahrál si za reprezentaci a minulé léto přestoupil do Ostravy. Řeč se v rozhovoru stočila samozřejmě i k trenérovi Pavlu Vrbovi, který však na lavičce slezského klubu dlouho nevydržel…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo