Generální partner
Světlý režim
20. únor 2020

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Kristi, jak došlo k příchodu do české ligy, konkrétně do Karviné?
Chtěl jsem změnit klub, ligu a poznat zase něco jiného a nového. Měl jsem několik nabídek, ale vybral jsem si Karvinou.

Proč? Jaké byly hlavní důvody?
Jedním z důvodů byl trenér Jarábek, kterého znám ze slovenské ligy. Druhou věcí je podobné klima a kultura. Herní styl je tady také podobný tomu slovenskému, ale liga je v Česku kvalitnější. Aspoň si ověřím, jak na tom jsem. Věřím, že tady dobře zapadnu, pomůžu týmu a společně se nám bude dařit.

Jste tady téměř týden. Máte už nějaké poznatky?
Překvapilo mě, jak je na tom tým dobře po kondiční stránce - rozhodně je to lepší než v Ružomberoku. Postavení v tabulce celkové připravenosti neodpovídá.

Smlouvu jste podepsal den před prvním mistrovským utkáním. Nebyl to pro vás problém, že se všechno řešilo na poslední chvíli?
Musel jsem dořešit smlouvu, absolvoval jsem lékařskou prohlídku a testy. Před utkáním se Zlínem jsem stihl pouze dva tréninky. Dalo se to zvládnout.

Trenér vás okamžitě poslal na hřiště od začátku a navíc jste pomohl k vítězství…
…jsem rád. Sedmdesát minut jsem se cítil dobře, potom už to bylo horší, začala se na mě projevovat únava. Ale to není nic hrozného. Věřím, že brzy budu stoprocentně fit a budu týmu prospěšný ještě víc.

Ve fotbalovém životopise máte uvedeno, že jste defenzivní hráč. Cítíte se tak?
Ani bych neřekl (úsměv). Jasně, mám defenzivní úkoly a umím hrát směrem do defenzivy, ale radši mám míč pod kontrolou a pomáhám s útokem. Rád střílím góly.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná