Generální partner
Světlý režim
12. prosinec 2019

Kročil: První místo jsem nečekal, škoda závěru!

Divizní B-tým přezimuje v čele soutěže, což je na nováčka vynikající výsledek. Trenéra Čestmíra Kročila však mrzí poslední dva nezvládnuté zápasy na přelomu října a listopadu - v Bruntále a doma s Bohumínem.

Trenére, podzimní část čtvrté nejvyšší soutěže skončila na začátku listopadu a jako nováček přezimujete na prvním místě. Čekal jste to v létě?
Vůbec ne. Na druhou stranu jsem ani neměl obavu, že bychom měli hrát úplně dole. Každopádně máme mladý tým, kluci se pořád sžívají s mužským fotbalem. Mrzí mě nepovedený závěr podzimu, poslední dva zápasy jsme nezvládli. Kazí to celý dojem z podzimu.

Kdybyste měl vzpomenout na nejnepovedenější výkon a naopak na nejpovedenější?
Nejhorší utkání jsme odehráli jednoznačně ve Frýdlantu nad Ostravicí. Nejlepší výkon, který splňoval všechno, bylo domácí vítězné utkání s Rýmařovem. To byl opravdu špičkový zápas s příkladným nasazením na obou stranách a osudu zápasu rozhodla, jak už to tak bývá, jedna chybička soupeře. V poslední minutě jsme udeřili my z rohového kopu.

Přestože soutěž vedete, tak předpokládám, že nějaká negativa najdete. Nemýlím se?
Chybí nám útočník, gólový zabiják. Ostatní týmy ho mají a můžou se spolehnout, že dá kolem deseti gólů. My takového hráče nemáme. Myslím si, že tým máme vyvážený. Když hrajeme bez posil z áčka, tak jsme schopni zahrát s týmy okolo středu tabulky, pokud máme někoho z prvoligového týmu, tak můžeme porazit kohokoliv.    

Na prvních třech místech jsou v tabulce seřazena béčka profesionálních týmů, tedy Karviné, Opavy a Třince. Vypovídá to o něčem podle vás?
Tutově se v těchto klubech víc trénuje, to je jasné. Navíc je možnost sáhnout po hráčích A-týmu, kteří hrají vyšší soutěž.

V závěsu je čtvrtý Rýmařov, kterému nevyšel závěr podzimu. V létě jste ho tipoval na vítěze. Platí to i teď?
Ano, pro mě je to pořád největší adept na postup. Rýmařov má podle mě nejlepší mančaft.

Jak bude probíhat zimní příprava?
Začínáme 6. ledna. Celý leden bude bez přípravných utkání, všechna máme naplánována až na únor. Bude jich celkem sedm – proti českým, slovenským a polským týmům. Kluci se budou připravovat ve spolupráci s kondičním trenérem A-týmu a samozřejmě budeme úzce spolupracovat i s dalšími trenéry A-týmu.

Jaké bude složení kádru na jaře? Chtěl byste tým doplnit?
Toť otázka. Myslím si, že kádr na jaro se od toho podzimního moc lišit nebude. Ale uvidíme, každopádně jarní část bývá zpravidla náročnější.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.