Generální partner
Světlý režim
12. prosinec 2019

Kročil: První místo jsem nečekal, škoda závěru!

Divizní B-tým přezimuje v čele soutěže, což je na nováčka vynikající výsledek. Trenéra Čestmíra Kročila však mrzí poslední dva nezvládnuté zápasy na přelomu října a listopadu - v Bruntále a doma s Bohumínem.

Trenére, podzimní část čtvrté nejvyšší soutěže skončila na začátku listopadu a jako nováček přezimujete na prvním místě. Čekal jste to v létě?
Vůbec ne. Na druhou stranu jsem ani neměl obavu, že bychom měli hrát úplně dole. Každopádně máme mladý tým, kluci se pořád sžívají s mužským fotbalem. Mrzí mě nepovedený závěr podzimu, poslední dva zápasy jsme nezvládli. Kazí to celý dojem z podzimu.

Kdybyste měl vzpomenout na nejnepovedenější výkon a naopak na nejpovedenější?
Nejhorší utkání jsme odehráli jednoznačně ve Frýdlantu nad Ostravicí. Nejlepší výkon, který splňoval všechno, bylo domácí vítězné utkání s Rýmařovem. To byl opravdu špičkový zápas s příkladným nasazením na obou stranách a osudu zápasu rozhodla, jak už to tak bývá, jedna chybička soupeře. V poslední minutě jsme udeřili my z rohového kopu.

Přestože soutěž vedete, tak předpokládám, že nějaká negativa najdete. Nemýlím se?
Chybí nám útočník, gólový zabiják. Ostatní týmy ho mají a můžou se spolehnout, že dá kolem deseti gólů. My takového hráče nemáme. Myslím si, že tým máme vyvážený. Když hrajeme bez posil z áčka, tak jsme schopni zahrát s týmy okolo středu tabulky, pokud máme někoho z prvoligového týmu, tak můžeme porazit kohokoliv.    

Na prvních třech místech jsou v tabulce seřazena béčka profesionálních týmů, tedy Karviné, Opavy a Třince. Vypovídá to o něčem podle vás?
Tutově se v těchto klubech víc trénuje, to je jasné. Navíc je možnost sáhnout po hráčích A-týmu, kteří hrají vyšší soutěž.

V závěsu je čtvrtý Rýmařov, kterému nevyšel závěr podzimu. V létě jste ho tipoval na vítěze. Platí to i teď?
Ano, pro mě je to pořád největší adept na postup. Rýmařov má podle mě nejlepší mančaft.

Jak bude probíhat zimní příprava?
Začínáme 6. ledna. Celý leden bude bez přípravných utkání, všechna máme naplánována až na únor. Bude jich celkem sedm – proti českým, slovenským a polským týmům. Kluci se budou připravovat ve spolupráci s kondičním trenérem A-týmu a samozřejmě budeme úzce spolupracovat i s dalšími trenéry A-týmu.

Jaké bude složení kádru na jaře? Chtěl byste tým doplnit?
Toť otázka. Myslím si, že kádr na jaro se od toho podzimního moc lišit nebude. Ale uvidíme, každopádně jarní část bývá zpravidla náročnější.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii