Generální partner
Světlý režim
9. červen 2019

Letní příprava startuje v pondělí 17. června

Přípravu na čtvrtou prvoligovou sezónu v řadě odstartují svěřenci Františka Straky třetí červnové pondělí. Během přípravy sehrají celkem čtyři přípravné zápasy - dobrou zprávou pro fanoušky je, že dvě utkání odehrají v Karviné, jedno v Dolní Lutyni a pouze jedno v Polsku.

Velice krátkou, necelou čtyřtýdenní letní přípravu, absolvuje karvinský tým před novou sezónou. A zahájí ji na své poměry netradičně. Hned první den přípravného období se celý tým vydá na soustředění (dolaďuje se Česko nebo Polsko), kde bude během pěti dnů nabírat především fyzickou kondici.  

Sérii čtyř přípravných zápasů zahájí MFK Karviná proti čtvrtému týmu slovenské ligy – Žilině. Hrát se bude na Městském stadionu v Karviné-Ráji pouhý den po příjezdu ze soustředění. Jediný výjezd ven v rámci přípravy bude ve středu 26. června do polského Zabrze na souboj s Górnikem, kterému sezóna moc nevyšla a skončil až na jedenácté příčce.

Třetí přípravný duel bude mít nádech derby – v Dolní Lutyni se Karvinští představí (sobota 29. června) proti Frýdku-Místku, který bojuje o návrat do druhé nejvyšší soutěže. V případě, že v příštím (posledním) kole MSFL vyhraje v Hlučíně, zajistí si návrat do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

A generálka před startem FORTUNA:LIGY? To bude zápas domácí zápas proti slovenskému týmu FK Pohronie. Místo utkání v sobotu 6. července (Městský stadion v Karviné-Ráji, Kovona či Bažantnice) bude teprve upřesněno. Stejně tak budou později upřesněny také časy zápasů.

Do přípravy se zapojí také navrátilci z hostování Tomáš Weber, Eric Ramirez a Luboš Tusjak.Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná