Generální partner
Světlý režim
13. listopad 2019

Liga Malých Mistrů odstartovala!

V sobotu 9. listopadu odstartovala už tradiční série turnajů pro nejmenší Liga Malých Mistrů (LMM), které se účastní týmy školiček a mladších přípravek z celého okresu Karviná.
V hale Sportovního centra Kovona nemohly chybět týmy MFK Karviná, ale také například MFK Havířov, Gascontrol Havířov, Dolní Datyně nebo Těrlicko. „Systém je jednoduchý - jeden zápas odehrají fotbalové školičky, další zápas pak hrají týmy mladších přípravek. Hraje se v počtu tří hráčů v poli bez brankáře a najednou se hrají až tři zápasy,“ vysvětlil v krátkosti organizátor a trenér MFK Karviná Tomáš Červenka.

Za všechny trenéry si rovněž dovolil promluvit Grassroots trenér mládeže pro okres Karviná a zároveň trenér MFK Karviná U8 Ondřej Hanzel. „V hale jsou k dispozici mantinely, a tak se téměř neustále hraje, zápasy jdou rychle za sebou a atmosféra je díky početným návštěvám rodičů vždy vynikající. Hráči jsou neustále v kontaktu s míčem, proto se mi takový formát turnajů pro nejmenší děti moc líbí,“ podotkl s tím, že se těší, až se na další turnaje přihlásí ještě více týmů z okresu.

Liga Malých Mistrů bude dalším turnajem pokračovat v prosinci.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii