Generální partner
Světlý režim
7. srpen 2019

Ligoví dorostenci mají po přípravě. Jaká byla?

Trenéři dorosteneckých ligových týmů U19 a U17 Eduard Gábriš s Marcelem Frajtem hovořili pro klubový web před startem soutěže, který uprostřed týdne doznal změny - domácí duely s Č. Budějovicemi byly odloženy na 21. srpna.
U19

Ligový dorost U19 se na nadcházející sezónu připravoval společně s osmnáctkou. Hráče ročníku 2001 doplní o rok mladší. „Skládali jsme vlastně úplně nový kádr. Do sezóny jdeme s velkou pokorou, maximální skromností a trpělivostí. Kluci potřebují čas, který dostanou. Většinu tréninku absolvujeme společně s U18 jako jedna kategorie staršího dorostu. Našim cílem je společně se posouvat, vytvářet zdravou konkurenci. Jak to kluci vezmou, zda to využijí, je jen na nich,“ prohlásil trenér Eduard Gábriš. 

V letní přípravě absolvoval se svými svěřenci osm přípravných duelů, včetně turnaje v Banské Bystrici a soustředění v Makově. „Tam jsme chtěli utužit partu a vzájemně se poznat. Na výborný kolektiv a soudržnost ostatně budeme sázet i v těžkých chvílích, které určitě během sezóny přijdou. Hráči chtějí trénovat a zlepšovat se, to je ohromně pozitivní,“ doplnil trenér Gábriš.

Letní přípravné zápasy

MFK Karviná – Baník Ostrava 1:3
MFK Karviná – Podbrezová 1:0
MFK Karviná – Diosgyöri 2:0
MFK Karviná – Zlín 1:0
MFK Karviná – Banská Bystrica 1:1
Dětmarovice (muži) – MFK Karviná 2:3
MFK Karviná – Ružomberok 0:0
MFK Karviná – Czestochowa 1:2


U17

Měsíc dlouhou přípravu hodnotí hlavní trenér Marcel Frajt pozitivně – kromě standardních tréninkových jednotek odehráli jeho svěřenci pět utkání a vycestovali teambuildingové soustředění na Slovensko. „Všichni se už ale těšíme na ten ligový kolotoč. Věřím, že jsme dobře nachystaní,“ usmál se trenér Frajt.

Zároveň přiznal, že by se rád s týmem prezentoval dobrým fotbalem, což se dařilo už v jarní části. „Nejsme za každou cenu tlačeni do výsledků, našim prvořadým cílem je připravit kluky do devatenáctky. Ale každý chce vyhrávat, to je jasné. Rádi bychom hráli uprostřed tabulky, nechceme se potácet úplně dole,“ řekl trenér.

Letošní tým U17 (ročník narození 2003) je téměř celý nově poskládaný namixovaný z ročníku 2003 a 2004. Z tahounů loňského týmu zůstali reprezentanti Oliver Jurčák s Matyášem Molitoriszem. „Naopak Romana Fukalu jsme přesunuli do devatenáctky. Kluci chtějí pracovat, posouvat se fotbalově nahoru. Tréninková morálka je na vysoké úrovni. S kolegou Mirkem Štěpánkem jsme prozatím s klukama spokojení,“ dodal s tím, že kádr trenéři doplnili i o několik nových tváří. 

Letní přípravné zápasy

Třinec – MFK Karviná 2:2
Banská Bystrica – MFK Karviná 3:3
Ružomberok – MFK Karviná 4:2
Tychy – MFK Karviná 1:2
MFK Karviná – Martin 7:0YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?