Generální partner
Světlý režim
30. červenec 2020

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

Jaké ve vás převládají pocity z této prapodivné sezóny ovlivněné koronavirem?
Smíšené. Nikdo z nás takovou sezónu nezažil, bylo to hodně zvláštní. Když ale přejdu k A-týmu, tak jsou tam pozitiva, ale i negativa. Před začátkem sezóny jsem byl opravdu přesvědčený, že se vyhneme bojům o „holý život“.  Bohužel se to všechno sešlo - v listopadu jsme měnili trenéra a po zimní pauze, kdy jsme se chytli dobrou sérii deseti získaných bodů ve čtyřech zápasech, se liga kvůli koronaviru zastavila. Do té doby jsme předváděli dobrý fotbal a měli i výsledky. Po restartu už to dobré nebylo, to víme všichni. Z toho jsem zklamaný. Zachránili jsme se, to je velice pozitivní, ale bylo by lepší, kdybychom si záchranu vybojovali na hřišti.

Pátou sezónu po sobě nebude Karviná chybět mezi elitou…
…jsem moc rád a považuji to za velký úspěch. Rád bych zmínil, že třetí rok se bavíme o tom, že bychom chtěli zažít relativně klidnější sezónu, nehrát až do posledního zápasu takříkajíc o všechno. Doufám a moc si přeji, aby tomu už konečně tak bylo. K tomu je potřeba od samotného úvodu sezóny sbírat body. Nově budou padat tři týmy, to je hodně. Byl bych rád, kdyby se nám vydařil podzim jako v první sezóně (21 bodů a sedmé místo – pozn. autora). Pak věřím, že by průběh jarní části mohl byt klidnější, než v posledních sezónách.

Kluby si na Ligovém grémiu odsouhlasily nový formát soutěže – osmnáct týmů, dvoukolově každý s každým a tři nejhorší spadnou o patro níž. Jak se na to díváte?
Respektujeme to. Každý formát má něco pro a proti, to je jasné. Já jsem zvyklý něco hodnotit až po sezóně. Uvidíme!

Pojďme do současnosti. Jak těžké je skládat tým na novou sezónu, když je situace jaká je?
Je to šíleně těžké, to mi věřte! Měli jsme rozjednaných několik hráčů, ale to už je pryč. Fotbalový trh je každoročně složitý a tentokrát je to dvakrát tak těžké. Navíc jsme si řekli, že půjdeme trochu jiným směrem.

Narážíte na slova trenéra Jarábka, který řekl, že chce zúžit tým plný cizinců?
Karviná se bez cizinců neobejde, ale musí to být v menší míře, než tomu bylo v jarní části právě skončené sezóny. Takže ano, chtěli bychom ten počet zúžit.

Zpočátku to fungovalo, s přibývajícím časem to však začalo skřípat. Čím to?
Pokaždé říkám, že se všechno projeví až tehdy, kdy se nedaří. V žádném případě nechci házet vinu jen na cizince, to vůbec ne, ale problémy v kolektivu se u nás postupem času projevily v plné nahotě. Nechci se v tom pitvat veřejně, už proběhla interní analýza a vyhodnotili jsme si to.

Zaměřme se nyní na hráčský kádr. Do této chvíle bylo oznámeno deset změn v kádru, což vyvolalo velké pozdvižení mezi fanoušky a širokou fotbalovou veřejností, ovšem pouze tři hráči patřili do základní sestavy.
Přesně tak. Navenek to vypadá všelijak, ale když si všichni promítnou odchody, tak zjistí, že ze základní sestavy odešla "jen" trojice Adriel Ba Loua, Martin Šindelář a Taiwo. Navíc o Martina Šindeláře máme zájem, to netajíme. Osu týmu však chceme ponechat.

Do zmíněné osy týmu zcela jistě patří Ondřej Lingr – sedmigólový nejlepší střelec Karviné. Jak to s ním vypadá?  
Po sportovní stránce bychom si moc přáli, aby Ondra zůstal. Všechno je ale otázka nabídky. Momentálně evidujeme několik nabídek.

Spolupráce Lingr-Ba Loua vycházela na jedničku. Jaký je váš komentář k tomu?
Není to jen o nich, ale pochopitelně statistiky jsou jasné. Aby oba měli čísla, musel jim k tomu pomoct celý tým. Před Ondrou ovšem smekám klobouk, ten se během posledního půl roku posunul dopředu fantastickým způsobem. Všichni víme, že je skvělý fotbalista, to se o něm ví. Ovšem chyběla mu čísla – góly a asistentce. To zlepšil a podívejme se, co to udělá…  

Jaká je situace okolo Brazilců Eduarda Santose a Jeana Mangabeiry?
Momentálně probíhají jednání s jejich agentem. Máme o ně zájem a chceme, aby zůstali.

Kmenoví hráči Hrdlička, Dramé, Galuška, Putyera a Kouřil byli formou hostování zapůjčeni jiným klubům. Zapojí se někdo z nich do přípravy na novou sezónu?
Ano, někteří z této pětice by se do přípravy měli zapojit. Chceme je vidět.  

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo