Generální partner
Světlý režim
6. leden 2023

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

Za pár dnů startuje zimní příprava, poprvé se v kabině sejdete v pondělí 16. ledna. Těšíte se?
Vůbec se netěším (úsměv). Nemám rád trénování v zimě, je to takové nutné zlo, které ale k fotbalu patří. Navíc po delší době zažiju fakt dlouhou zimní přípravu. Na první mistrovský zápas si fakt počkáme... Ale třeba ještě nyní máme oproti třeba prvoligovým klubům posledních pár dnů relativně volných - to je fajn. Pak to ale budou galeje!

Jak vůbec hodnotíte páté místo po podzimu?
Jako neuspokojivé. Poztráceli jsme mnoho bodů, hlavně venku. Výkony na hřištích soupeřů musíme ve druhé části sezóny zlepšit. Pozitivem jsou domácí zápasy, body jsme sbírali s výjimkou duelu proti Táborsku. Nejlepší utkání jsme podle mě odehráli proti Dukle, přestože pražský tým měl dost šancí. Ale to utkání muselo všechny diváky bavit.

A nejhorší zápas jste odehráli s kým?
Asi ve Vlašimi.

V čem vidíte hlavní příčinu domácích a venkovních duelů?
Sice jsme se o tom bavili, ale fakt nevím. Nedokážu to popsat. Moc nás to ale mrzí!

Jak těžká bude odvetná část?
Hned v prvním kole hrajeme doma o „šest bodů“, zápas s Příbramí podle mě hodně napoví.

Příbram je v čele soutěže, nejlepším kanonýrem celé soutěže je váš kamarád a bývalý hráč MFK Tomáš Wágner. Bavili jste se po konci podzimu?
Myslím, že nikdo nečekal Příbram v čele. Asi ani oni ne. Udělali super šňůru, sedlo si to. Jenže v Příbrami budou změny – trenéři odešli do Českých Budějovic a přišel nový trenér. I kádr se asi promění. Možná se budou prezentovat jiným stylem hry, uvidíme.

Na setkání s Tomášem Wágnerem se těšíte, ne?
To jo, ale je to za dlouho. Uvidíme, jestli tam Wagi vůbec zůstane. Také musí být zdravý. Ale rád bych ho viděl tady u nás na trávníku.

On spolu s Honzou Suchanem jsou nejlepšími střelci soutěže. Co na to říkáte, že se vašim velkým kamarádům na podzim takhle dařilo?
Wagi byl vždycky gólovej (úsměv). Sice dal dost gólů z penalt, to jsem si ho trošku dobíral, ale v pohodě. Bylo jen otázkou času, kdy se začne trefovat. A Honza? Je v týmu, který hraje ofenzivně a prostě umí střílet góly. Myslím si, že mu to ve Vlašimi dost svědčí.Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo