Generální partner
Světlý režim
15. listopad 2020

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

Lukáši, jaké vaše pocity z nového angažmá?
Působí to tady na mě příjemně. Zázemí i prostředí vnímám tak, že se tady hráči můžou opravdu soustředit jen a jen na fotbal – je o ně bezvadně postaráno. Dovolím si rovněž tvrdit, že Karviná patří mezi lepší kluby. Sledoval jsem českou ligu i ze Slovenska a musím říct, že Karviná patří výš, než kde hrála v minulých sezónách. Jsem rád, že se to nyní pomalu potvrzuje. Snad k tomu i já pomůžu, abychom se pohybovali na podobných příčkách i nadále.
  
Je pro vás adaptace v novém působišti hladší i v tom, že se týmu daří?
Z kabiny je cítit dobrá nálada, jsme na sedmém místě s dvanácti body. Každému hráči se lépe trénuje, když je tým na vítězné vlně. Určitě mi to v adaptaci mezi nové spoluhráče pomohlo.  

Několik jste jich znal z minulých angažmá, je to výhoda?
To stoprocentně! S Dávidem Gubou se známe z Žiliny, s Michalem Papadopulosem jsme hráli v Gliwicích a Christián Herc byl se mnou v Dunajské Stredě před odchodem do Plzně. Určitě to v mém příchodu do Karviné hrálo nějakou roli…

Jak velkou? S kým jste byl v kontaktu?

Bavil jsem se na toto téma s Christiánem Hercem – řešil jsem s ním i mimofotbalové věci. To mě definitivně přesvědčilo. Karvinou beru, že je pro mladého hráče, a já se mezi mladé stále řadím, jako ideální klub.

Je pro vás momentálně plus pouhá hodinka cesty domů do Žiliny?
Jo, jeden z těch mimofotbalových bodů byla právě i vzdálenost od domova. Mám malého, téměř půlročního syna, a nechtěl jsem jít někam daleko – například do Rumunska, odkud jsem měl nabídku. 

Máte natrénováno?
S vedením klubu a trenérem Jarábkem jsem byl delší dobu v kontaktu a obdržel jsem individuální plán. Ten mi dost pomohl. Věřím, že budu brzy nachystaný pomoct. Razím heslo, že fotbal se nezapomíná, je to spíš o kondici. Jasně, jeden dva tréninky jsem si na míč postupně zvykal, ale teď je to už fajn. 

Česká liga je podle odborníků i samotných hráčů kvalitnější než slovenská. Vnímáte stejně tento názor?
Ano. A hlavně úplně jinak jsou v Česku vnímáni starší zkušenější hráči. Na Slovensku je to hodně o mladých, ale každý tým potřebuje i zkušené hráče. Na zkušené hráče se přece nabalují ti mladí - právě tohle v každém českém klubu funguje.

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo