Generální partner
Světlý režim
9. červenec 2024

Lukáš Endl přestoupil ze Zbrojovky do Karviné

Druhá oficiálně potvrzená letní posila je tady! Jednadvacetiletý obránce Lukáš Endl podepsal v Karviné dlouhodobou smlouvu a ihned se zapojil do tréninkového procesu s týmem.

Odchovanec brněnského fotbalu, který do Zbrojovky zamířil v žákovském věku ze Svratky Brno rozšíří v dresu MFK svůj počet sedmadvaceti prvoligových startů. Stabilní člen základní sestavy odehrál za Zbrojovku v uplynulé sezóně téměř všechna utkání. Před několika lety se o něj zajímal i slavný Juventus Turín, Endl se však rozhodl do tamní akademie nepřestoupit. „Z Brna jsme získali vysokého a perspektivního stopera, který určitě patří k těm nejtalentovanějším v Česku. Věřím, že své kvality ukáže velmi rychle,“ podotkl na adresu nejnovější posily spokojený sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Lukáš Endl je bývalým mládežnických reprezentantem – dres národního týmu oblékal ve všech věkových kategoriích. V nejvyšší soutěži debutoval 22. srpna 2020 v duelu proti pražské Spartě. „Jsem rád, že se vše podařilo konečně dotáhnout, trochu se to natahovalo. Cítil jsem, že je potřeba udělat krok dopředu. Těším se moc na nejvyšší soutěž, nové spoluhráče i karvinské fanoušky. Doufám, že se nám společně bude dařit,“ usmíval se krátce po podpisu nové smlouvy Lukáš Endl.


K přestupu z jihu Moravy do Slezska se vyjádřil také šéf fotbalové sekce agentury SPORT INVEST Viktor Kolář. „Lukáš Endl patří ke generaci velmi nadějných českých stoperů, spojuje v sobě výborné fyzické dispozice s velmi dobrou technikou a skvělým fotbalovým myšlením. V Karviné ho čeká realizační tým, který chce a umí pracovat s talentovanými hráči. Trenér Martin Hyský o Lukáše enormně stál, v dresu nového týmu dostane velký prostor. Pevně věřím, že naplní svůj vysoký potenciál,“ uvedl.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo