Generální partner
Světlý režim
1. srpen 2020

MFK bude mít dívčí týmy!

Poprvé ve své historii bude mít MFK Karviná zbrusu dívčí týmy. Stane se tak od startu nové sezóny 2020/2021. Klub hledá dívky narozené v letech 2013 – 2006.

Ženský fotbal je momentálním hitem po celém světě. Není proto divu, že čím dál víc klubů zakládá dívčí týmy a rozrůstá se jim členská základna. Výjimkou nebude ani MFK Karviná. „Na tento celosvětový trend chceme navázat i u nás v klubu, proto zakládáme dívčí týmy. Pro děvčata ročníku narození 2013 – 2006 z Karviné o okolí je to jedinečná šance, jak být součástí našeho klubu,“ řekl na úvod mládežnický trenér MFK Karviná Tomáš Červenka.

Karvinští už mají personálně obsazený trenérský post – Beáta Najvarová je vyškolenou trenérkou Coerver Coaching jako většina mládežnických trenérů v MFK Karviná. „Pro holky vzniká šance navštěvovat sportovní třídy na ZŠ Dělnická, která s klubem už mnoho let úzce a úspěšně spolupracuje,“ upřesnil Červenka s tím, že sportovní třídy mají rozšířenou výuku tělesné výchovy o gymnastiku, atletiku, sportovní hry atd.

Od nového školního roku navíc vznikne v Pardubicích pilotní projekt spočívající v postupném zapojení dívek do Regionální fotbalové akademie. „Věříme, že i to by mohla být pro děvčata velká motivace,“ dodal závěrem Tomáš Červenka v narážce na fungující Regionální fotbalovou akademii Moravskoslezského kraje, která funguje už několikátým rokem v Karviné.

KONTAKTY:
Beáta Najvarová (720 269 760, beata.najvarova@zinasport.cz)
Tomáš Červenka (732 572 057, t.cervenkasport@seznam.cz)

*V případě nejasností či dalších informací mohou rodiče využít výše zmíněné kontakty, dále potom klubové sociální sítě či se informovat na ZŠ Dělnická.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii