Generální partner
Světlý režim
5. září 2021

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Marco, odpojil jste se od týmu v červenci na konci herního soustředění, ale o měsíc později jste se vrátil a podepsal smlouvu. Co rozhodlo?
Mimo jiné i to, že mi téměř denně volal Eduardo a přemlouval mě, ať se vrátím. Prostě abychom hráli my Brazilci za Karvinou, která je super, hezky společně.

Vnímáte i podporu dalších svých krajanů, co se týče lepší aklimatizace v novém klubu?
Stoprocentně ano! Je fajn mít Brazilce okolo sebe a v jednom týmu. Aklimatizace byla díky tomu jednodušší a zábavnější.

Moc vás chtěl i trenér Weber, s kterým ještě se potkal už v Mladé Boleslavi. Byl to i třeba ten zlomový bod v rozhodování?
Jsem rád, že pod ním opět můžu hrát a jsme spolu v jednom týmu. Je to dobrý a náročný trenér, který po každém vyžaduje tvrdou práci.

Po konci v Mladé Boleslavi jste odešel do Ekstraklasy, působil jste nedaleko od Karviné v Podbeskidzie. Jaké to tam bylo?
V Polsku to byly hezké časy. Fotbal tam je hodně populární a má spousty fanoušků. Ale to asi tady všichni víte. Opravdu top a profi úroveň.

Sledoval jste z Polska českou ligu?
Ano, občas jsem český fotbal sledoval (úsměv).

Máte za sebou jedno utkání a následné zdravotní komplikace. Když se vrátíme k nešťastnému utkání proti Zlínu, tak co na něj říkáte s odstupem času?
Byla velká škoda, že jsme nedosáhli na lepší výsledek. V prvním poločase jsme hráli velice dobře, ale s přibývajícím časem mi přišlo, že jsme byli dost unavení a nedokázali výsledek udržet.

Co očekáváte od angažmá v Karviné?
Rád bych týmu svými výkony i góly pomáhal k ještě lepším výsledkům než doposud.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 17:00
Hranice
MFK Karviná
×
Odehráno v 17:00
Hranice
MFK Karviná