Generální partner
Světlý režim
5. září 2021

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Marco, odpojil jste se od týmu v červenci na konci herního soustředění, ale o měsíc později jste se vrátil a podepsal smlouvu. Co rozhodlo?
Mimo jiné i to, že mi téměř denně volal Eduardo a přemlouval mě, ať se vrátím. Prostě abychom hráli my Brazilci za Karvinou, která je super, hezky společně.

Vnímáte i podporu dalších svých krajanů, co se týče lepší aklimatizace v novém klubu?
Stoprocentně ano! Je fajn mít Brazilce okolo sebe a v jednom týmu. Aklimatizace byla díky tomu jednodušší a zábavnější.

Moc vás chtěl i trenér Weber, s kterým ještě se potkal už v Mladé Boleslavi. Byl to i třeba ten zlomový bod v rozhodování?
Jsem rád, že pod ním opět můžu hrát a jsme spolu v jednom týmu. Je to dobrý a náročný trenér, který po každém vyžaduje tvrdou práci.

Po konci v Mladé Boleslavi jste odešel do Ekstraklasy, působil jste nedaleko od Karviné v Podbeskidzie. Jaké to tam bylo?
V Polsku to byly hezké časy. Fotbal tam je hodně populární a má spousty fanoušků. Ale to asi tady všichni víte. Opravdu top a profi úroveň.

Sledoval jste z Polska českou ligu?
Ano, občas jsem český fotbal sledoval (úsměv).

Máte za sebou jedno utkání a následné zdravotní komplikace. Když se vrátíme k nešťastnému utkání proti Zlínu, tak co na něj říkáte s odstupem času?
Byla velká škoda, že jsme nedosáhli na lepší výsledek. V prvním poločase jsme hráli velice dobře, ale s přibývajícím časem mi přišlo, že jsme byli dost unavení a nedokázali výsledek udržet.

Co očekáváte od angažmá v Karviné?
Rád bych týmu svými výkony i góly pomáhal k ještě lepším výsledkům než doposud.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo