Mlade talenty

Marek Bielan: Chybí nám tři body...

07.09.2019 | redakce
 

Marek Bielan: Chybí nám tři body... K reprezentační přestávce patří hodnocení uplynulých kol, kterého se tentokrát ujal asistent kouče Františka Straky Marek Bielan. Co realizační tým mrzí nejvíc, a s čím je naopak spokojený?

 

FORTUNA:LIGA má první reprezentační přestávku. Vaši svěřenci v osmi kolech uhráli šest bodů za jedno vítězství, tři remízy a čtyři porážky. Jaké myšlenky převládají v realizačním týmu?
Šest bodů není moc, ale ani málo. K úplné spokojenosti po těžkém úvodu nám chybí tři body – měli jsme zvládnout jeden z domácích duelů. Buď proti Baníku, nebo Liberci. V obou zápasech jsme měli na vítězství, tím víc nás to mrzí.

A herní stránka?
Máme svou tvář a hrajeme docela dobře. Kluci vědí, co po nich chceme a plní to. Až na první poločas s Libercem a druhý poločas v Teplicích jsme s hrou spokojení. Vytváříme si gólové šance, ale sráží nás efektivita v zakončení. Sedl nám zápas ve Zlíně, do čeho jsme kopli, skončilo v bráně. To bylo fantastické. Naopak doma s Libercem jsme si vytvořili čtyři tutové šance, ale nebylo nám přáno. Naopak soupeř z dvou šancí dal jeden gól. S Baníkem to bylo podobné – oni měli dvě pološance a dali dva góly.

Je právě nízká efektivita ve finální fázi největším současným problémem?
Sice jsme dali čtyři góly v jednom zápase, ale i tak máme spolu se Slováckem čtvrtý nejhorší útok. V tréninku se finální fázi hodně věnujeme, čtyři nebo pět tréninků v týdnu je vyhrazeno zakončení. V minulé sezóně stála ofenziva na Wágnerovi s Budínským, momentálně nás drží třígólový Michal Petráň, ale potřebujeme, aby se k němu někdo přidal. Věříme, že to bude třeba Steven Petkov plus někdo ze záložní řady. Bukata, Guba, Ba Loua – tihle borci umí dát gól! Věřme, že se to po reprezentační pauze zlomí a budeme střílet víc gólů.

Naopak vás musí těšit defenziva. Ta je po Slavii a Plzni třetí nejlepší!
To klobouk dolů. Celý tým poctivě brání a oba gólmani si to svoje odchytají. To je určitě fajn. Jenže opět jsme u útoku. My například dostaneme jediný gól, ale nejsme schopni se v útoku prosadit, i když si šance vytvoříme. Je to k vzteku, protože všechny čtyři porážky byly o jediný gól. Hrozná škoda!

Určitě by neměla zapadnout informace, že v tabulce venkovních zápasů jsme na šesté pozici, ve dvou po sobě jdoucích venkovních duelech jste uhráli čtyři body a prolomili prokletí zlínského a teplického stadionu. Těší vás to, že se aspoň trochu přepsala historie?
Stoprocentně nás to těší! Dlouhé roky jsme ze Zlína nebyli schopni nic dovézt, hodně se o tom po Karviné mluvilo. V Teplicích to bylo tři roky po sobě podobné. Vždycky jednou nějaká série skončí a my jsme rádi, že jsme ukončili hned dvě. Chtěli jsme z těch zápasů uhrát čtyři body a ty jsme získali.


Jak se podle vás etablovali noví hráči do týmu? Přeci jen změn bylo v létě více než dost.
Všichni cítíme, že je tady lepší parta než na jaře. Může to být i tím, že nemáme nějakou výraznou osobnost a sázíme na kolektivní pojetí. Připadá mi, že kluci jsou víc semknutí a hodně pracovití.

V prvních dnech reprezentační přestávky jste naordinovali hráčům netradiční trénink – hokej, badminton a ping-pong. Bylo potřeba se aspoň na jeden den odreagovat od klasického fotbalového tréninku?
Chtělo to trochu změnu. Teambuilding je důležitý a troufám si tvrdit, že se to povedlo. Od středy jsme už najeli na klasické tréninkové jednotky – ve středu a ve čtvrtek byly na programu dvě fáze, v pátek potom zápas v Jablunkově s Třincem.

Od pondělí už najedete zpět na klasický týden s vrcholem v podobě mistrovského utkání s Bohemkou?
Přesně tak! Bude dlouhý týden, hrajeme až v neděli. Každopádně chceme doma brát tři body a potěšit nejen sebe, ale i naše fanoušky. V domácím prostředí jsme zatím uhráli pouze bod – i když zrovna proti mistrovské Slavii (úsměv).

• Sobotní výsledky st. žáků
včera - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
před 3 dny - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem