Generální partner
Světlý režim
7. září 2019

Marek Bielan: Chybí nám tři body...

K reprezentační přestávce patří hodnocení uplynulých kol, kterého se tentokrát ujal asistent kouče Františka Straky Marek Bielan. Co realizační tým mrzí nejvíc, a s čím je naopak spokojený?

FORTUNA:LIGA má první reprezentační přestávku. Vaši svěřenci v osmi kolech uhráli šest bodů za jedno vítězství, tři remízy a čtyři porážky. Jaké myšlenky převládají v realizačním týmu?
Šest bodů není moc, ale ani málo. K úplné spokojenosti po těžkém úvodu nám chybí tři body – měli jsme zvládnout jeden z domácích duelů. Buď proti Baníku, nebo Liberci. V obou zápasech jsme měli na vítězství, tím víc nás to mrzí.

A herní stránka?
Máme svou tvář a hrajeme docela dobře. Kluci vědí, co po nich chceme a plní to. Až na první poločas s Libercem a druhý poločas v Teplicích jsme s hrou spokojení. Vytváříme si gólové šance, ale sráží nás efektivita v zakončení. Sedl nám zápas ve Zlíně, do čeho jsme kopli, skončilo v bráně. To bylo fantastické. Naopak doma s Libercem jsme si vytvořili čtyři tutové šance, ale nebylo nám přáno. Naopak soupeř z dvou šancí dal jeden gól. S Baníkem to bylo podobné – oni měli dvě pološance a dali dva góly.

Je právě nízká efektivita ve finální fázi největším současným problémem?
Sice jsme dali čtyři góly v jednom zápase, ale i tak máme spolu se Slováckem čtvrtý nejhorší útok. V tréninku se finální fázi hodně věnujeme, čtyři nebo pět tréninků v týdnu je vyhrazeno zakončení. V minulé sezóně stála ofenziva na Wágnerovi s Budínským, momentálně nás drží třígólový Michal Petráň, ale potřebujeme, aby se k němu někdo přidal. Věříme, že to bude třeba Steven Petkov plus někdo ze záložní řady. Bukata, Guba, Ba Loua – tihle borci umí dát gól! Věřme, že se to po reprezentační pauze zlomí a budeme střílet víc gólů.

Naopak vás musí těšit defenziva. Ta je po Slavii a Plzni třetí nejlepší!
To klobouk dolů. Celý tým poctivě brání a oba gólmani si to svoje odchytají. To je určitě fajn. Jenže opět jsme u útoku. My například dostaneme jediný gól, ale nejsme schopni se v útoku prosadit, i když si šance vytvoříme. Je to k vzteku, protože všechny čtyři porážky byly o jediný gól. Hrozná škoda!

Určitě by neměla zapadnout informace, že v tabulce venkovních zápasů jsme na šesté pozici, ve dvou po sobě jdoucích venkovních duelech jste uhráli čtyři body a prolomili prokletí zlínského a teplického stadionu. Těší vás to, že se aspoň trochu přepsala historie?
Stoprocentně nás to těší! Dlouhé roky jsme ze Zlína nebyli schopni nic dovézt, hodně se o tom po Karviné mluvilo. V Teplicích to bylo tři roky po sobě podobné. Vždycky jednou nějaká série skončí a my jsme rádi, že jsme ukončili hned dvě. Chtěli jsme z těch zápasů uhrát čtyři body a ty jsme získali.


Jak se podle vás etablovali noví hráči do týmu? Přeci jen změn bylo v létě více než dost.
Všichni cítíme, že je tady lepší parta než na jaře. Může to být i tím, že nemáme nějakou výraznou osobnost a sázíme na kolektivní pojetí. Připadá mi, že kluci jsou víc semknutí a hodně pracovití.

V prvních dnech reprezentační přestávky jste naordinovali hráčům netradiční trénink – hokej, badminton a ping-pong. Bylo potřeba se aspoň na jeden den odreagovat od klasického fotbalového tréninku?
Chtělo to trochu změnu. Teambuilding je důležitý a troufám si tvrdit, že se to povedlo. Od středy jsme už najeli na klasické tréninkové jednotky – ve středu a ve čtvrtek byly na programu dvě fáze, v pátek potom zápas v Jablunkově s Třincem.

Od pondělí už najedete zpět na klasický týden s vrcholem v podobě mistrovského utkání s Bohemkou?
Přesně tak! Bude dlouhý týden, hrajeme až v neděli. Každopádně chceme doma brát tři body a potěšit nejen sebe, ale i naše fanoušky. V domácím prostředí jsme zatím uhráli pouze bod – i když zrovna proti mistrovské Slavii (úsměv).

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii