Generální partner
Světlý režim
27. srpen 2020

Marek Bielan: Nové hráče postupně zabudováváme, v Opavě chceme vyhrát!

Během pouhých šesti dnů čeká fotbalisty MFK druhé slezské derby. Tentokrát však jedou na hřiště soupeře, konkrétně do Opavy. Před utkáním promluvil asistent trenéra Marek Bielan...

Čekáte úplně jiný zápas, než jaký byl v prvním kole proti Baníku?
Myslím si, že to bude podobné. Opavě se musíme vyrovnat běžecky, bojovností a nasazením. Tyto atributy beru ale od hráčů jako samozřejmost.

Vyběhnete na trávník v Opavě v lepším rozpoložení po remíze s Ostravou?
Bod bychom před utkáním brali, ale zejména po průběhu druhého poločasu, během kterého z nás spadla drobná nervozita, jsme mohli i vyhrát. Sice jsme ani jednou netrefili bránu, ale třeba taková šance Eduarda, to musí být gól – podle mě to byla tutovka. Dobré šance zahodil i Vojta Smrž a zakončení nevyšlo ani Michalu Papadopulosovi.

Co vám to první utkání ukázalo do dalších kol?
Nově příchozí hráče zabudováváme a oni si postupně zvykají na návyky, které vyžadujeme. Ale sami jste viděli, že Mikuš či ve druhé půli Twardzik, z kterého po první půlce spadl ostych, zahráli moc dobře. Věřím, že naše mužstvo bude postupem času hodně silné. Zmíním také celkový přínos Papadopulose, jehož souboje zejména se Stronatim byly na vysoké úrovni.

V Opavě by to, při vší úctě, chtělo bodovat naplno…
… ano, protože pak nás po reprezentační přestávce čeká doma Sparta a jedeme do Liberce. Ale nutno podotknout, že Opava odehrála v Plzni výborný minimálně první poločas. V tom druhém už hrála v oslabení, ale mají naběháno. Věřím však, že máme kvalitnější hráče a sobotní duel zvládneme. Chceme tam vyhrát!

K dispozici už bude Martin Šindelář, což předpokládám, jsou pro vás příjemné starosti. Máte opravdu z čeho vybírat do obrany.
Je to přesně tak. Pro nás trenéry je to fajn. Určitě si se složením obrany nějak poradíme.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná