Generální partner
Světlý režim
28. červen 2022

Marek Bielan: Šesté místo je zklamání, Frýdlant postoupil zaslouženě

O nepovedené sezóně, ale i výhledu do té další, hovořil jeden z trenérů MFK Karviná B Marek Bielan.

Je konečné šesté místo zklamáním?
Toto umístění je velké zklamání pro hráče, realizační tým i vedení klubu! Měli jsme jiné cíle a vlastně téměř od začátku sezóny se to nedařilo. Po dvou sezónách, kdy jsme vedli a postup nám zhatil covid, jsme si mysleli, že soutěž projedeme. A nestalo se! Týmy jako Frýdlant nebo Polanka měly konsolidovanější kádry.

Dokážete vypíchnout nejzásadnější příčinu neúspěchu?
Některé domácí zápasy, mám na mysli podzimní duely s Bílovcem a s Vítkovicemi. Tam se to zlomilo. Sice jsme zkraje sezóny nevozily body ani z venkovních zápasů, ale tyto zmíněné nezvládnuté domácí zápasy byly pro celý další vývoj klíčové. A také se pohoda v B-mužstvu odvíjí od pohody v A-týmu. A ta tam bohužel nebyla.

Na jaře jste ve větším měřítku dávali prostor dorostencům…
…ano, především ke konci sezóny. Ukázalo nám to, že by tuto soutěž mohli hrát, ale potřebují k sobě dva až tři zkušené hráče – stopera, středního záložníka a útočníka. Možná to vyzní špatně nebo jako výmluva, ale v posledním zápase s béčkem Opavy jsme měli šest nebo sedm jasných gólovek a prohráli 0:4! Ale je to i tím, že opavští kluci mají v divizi něco odkopáno, zatímco naši kluci s výjimkou tří nebo čtyř ne.

Ale například vítěze z Frýdlantu, který bude příští sezónu hrát MSFL, jste doma porazili.
Protože jsme ho uběhali. Frýdlant, Polanka nebo Dětmarovice s námi chtěli hrát fotbal a prohráli. Ostatní týmy hrály zezadu, čekaly na jednu standardku, daly nám gól a bylo to. Divize je o zkušenostech - ty měl největší Frýdlant a postoupil.

Překvapilo vás to?
Ani ne. Mají opravdu zkušené borce, kteří hráli ligu, druhou ligu i MSFL… Jsem zvědavý, jak se jim bude dařit v MSFL, ale v divizi byl v minulé sezóně opravdu nejlepší.

Zajímavá byla i jarní jízda Bohumína. Pod podzimu byl Bospor, tuším, za vámi a nakonec skončil s dvoubodovým mankem druhý.
(úsměv) To byla jízda, neskutečné! Povedla se jim šňůra zápasů, vyhráli i u nás. Bospor vycházel z kvalitní defenzivy a často vyhrával o gól. Dřinou a pílí se Bohumín druhé místo zasloužil.

Nyní mají hráči s výjimkou Patrika Goje, který se připravuje s A- týmem, volno. Kdy začnete přípravu na novou sezónu?
Společně začneme v pondělí 11. července, ale to už týden budou mít kluci individuální plány. Prvních deset dnů bude o tvrdé práci na kondici. V plánu budou také přípravné duely, zřejmě pět. První mistrovské utkání je na programu první srpnový víkend.

S jakým kádrem vstoupíte do další sezóny ve čtvrté nejvyšší soutěži? Rozhlédnete si i po okolních klubech?
Ne, tým sestavíme jen z vlastních zdrojů. Bude to o dvanácti třinácti hráčích, které doplní kluci z áčka, aby nevypadli ze zápasového rytmu. A aby to mělo nějaký smysl, musíme hrát v divizi nahoře. Máme tady šikovné kluky, takže určitě budeme sázet na ně.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo