Generální partner
Světlý režim
28. leden 2021

Marek Bielan: V Teplicích by to mohlo být o jednom gólu

Asistent trenéra Marek Bielan před sobotním utkáním v Teplicích věří, že z tamních Stínadel si Karvinští odvezou body. Myslí si také, že by zápas mohl rozhodnout jeden gól - třeba ze standardní situace.

Co bude potřeba změnit, aby se tým vrátil ze severu Čech s jakýmkoliv bodovým ziskem, na který čeká už tři zápasy?
Musíme se zlepšit ve standardních situacích – obranných i útočných. V tréninku na tom pracujeme a je potřeba, aby se hráči na své úkoly soustředili. Nabádáme je, aby situace dohrávali až do chvíle, než má brankář míč v ruce anebo pískne rozhodčí.

Může jedna standardní situace v Teplicích rozhodnout?
Ano, tak to může být. Mohl by to být zápas o jednom gólu a klidně může přijít ze standardní situace.  

V Teplicích se Karviné výsledkově dlouhodobě nedaří, přestože herně to není vůbec špatné. Změní se to konečně?
Víme o tom a doufáme, že ano (úsměv). Potřebujeme zase bodovat.   

Jak složitý bude zápas bez zkušených Michala Papadopulose a Petra Bolka, kteří mají disciplinární tresty?
Zranění a karetní tresty k fotbalu patří. Každý tým se musí s nějakými absencemi vyrovnat. Tvrdím, že každý je nahraditelný. Vzpomeňme na zápas v Příbrami, bez Michala jsme tam vyhráli. A Bolčus? Už na podzim odchytal pár zápasů Vláďa Neuman. Další hráči čekají na svou šanci a doufám, že se nám předvedou v tom nejlepším světle a dokážou nám, že jsou v kádru právem.

Teplice v minulém kole prohrály v Budějovicích, kde zahodily snad pět čistých šancí včetně penalty. Vzpomněli jste si s trenéry na předvánoční duel s Pardubicemi?
Přesně tak! Momentálně moc gólů ani jeden z nás moc nestřílí a to je samozřejmě problém. V takových zápasech, kdo dá první gól, tak neprohraje. Myslím si, že nejinak tomu bude i v sobotu Na Stínadlech. Věřím, že tam uspějeme.

Související články

Zápas 30.1.2021

Morálka a charakter = bod z venku, Teplice-Karviná 2:2

První bodový zisk v roce 2021 - Karvinští vezou bod z Teplic, když během druhé půle dohnali dvoubrankové manko. Své první góly v české lize oslavili Christián Herc a Rafael Tavares.

Preview k zápasu 29.1.2021

O další body na severu Čech, Teplice-Karviná (so,14)

Posledním soupeřem, s kterým se karvinští fotbalisté v první polovině FORTUNA:LIGY ještě nepotkali, jsou Teplice. Hosté přijedou oslabeni o dva distancované zkušené fotbalisty - brankáře Bolka a útočníka Papadopulose.

Ohlasy po zápase 2.2.2021

Jiří Ciupa po ligové premiéře: Týmová pokladna se naplní a Mareš to trefil luxusně

Ve dvaadvaceti letech se poprvé postavil do brány v prvoligovém zápase a rozhodně svým výkonem nezklamal. Odchovanec MFK Karviná Jiří Ciupa neskrýval po utkání v Teplicích radost a doufá, že další starty budou přibývat.

Ohlasy po zápase 31.1.2021

Konečně jsem se trefil a pomohl týmu, radoval se Christián Herc

Trenérskému štábu v Teplicích dokonale vyšla střídání. Kontaktní gól vstřelil Christián Herc, který šel na hřiště hned po změně stran. Šlo o jeho první gól v Karviné i české lize!

Ohlasy po zápase 30.1.2021

VIDEO: Ohlasy po zápase - Mašlej & Čmelík

Asistent trenéra Petr Mašlej, který v Teplicích nahradil izolovaného hlavního kouče Juraje Jarábka, a autor obou gólových přihrávek Lukáš Čmelík, hodnotili remízu na severu Čech - fotbalisté MFK dohnali dvoubrankové manko a vezou domů bod.

Rozhovory Rozhovory
st 18.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Ciupa

Úplně veselé povídání to nebylo. Gólman Jiří Ciupa musí jako odchovanec klubu skousnout fakt, že z prvoligové Karviné bude druholigová. V rozhovoru před posledním domácím utkáním se vesměs vzpomínalo…

st 4.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Eldar Šehić

Levý obránce Eldar Šehić pochází z Bosny a v Karviné působí necelý rok. Za tu dobu si vydobyl místo v základní sestavě a naučil se česky. V rozhovoru vypráví o fotbalových začátcích, fotbale v Bosně nebo i tom, že byl záložník. Dokonce si zahrál mládežnickou Ligu mistrů a dal gól slavnému Atlétiku Madrid…

út 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

st 6.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo