Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2020

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

Marku, novou sezónu otevřete v neděli slezským derby proti Baníku. Těšíte se už?
Ano, Baníku máme z minulé sezóny co vracet – v obou utkáních nás Ostravští porazili. Vzpomínám si, že jsme vlastně Baník měli i v prvním domácím utkání, i když šlo o druhé kolo. Za normálních okolností by to byl super zápas se skvělou atmosférou. Teď to bude jiné, komornější.

Vnímáte to jako hendikep, že lidé nemůžou na fotbal?
To ano, ale na druhou stranu by stadion byl za normálních okolností rozdělen půl na půl. Vím, že v Karviné bydlí plno lidí, kteří jsou fanoušci obou klubů, anebo přímo jen Baníku. Jde o tu atmosféru. Když je plný stadion, tak hráč ze sebe vydá totálně všechno a jde i za hranu, za kterou třeba v jiném zápase nejde. Kdo nehrál fotbal, tak to nemůže pochopit. Z tohoto pohledu je to škoda.

Fanoušky ale budete vnímat, ne?
To ano. Přijde kolem tisícovky lidí, těšíme se na ně.

Na začátku týdne ostravský klub oznámil, že kapitánem bude váš kamarád Jan Laštůvka. Už jste se hecovali?
S Laštym jsem v kontaktu, vím o tom a nepřekvapuje mě to. Pro mě je Lašty v trojce nejlepších gólmanů celé ligy, je to osobnost. Na devadesát minut budeme soupeři a on ví, že nikomu nic na hřišti nedaruji (smích). Ale po utkání se pozdravíme a klidně půjdeme na pivo, to je normální.

Celý rozhovor s Markem Janečkou v nedělním Klubovém bulletinu MFK Karviná – distribuce bude probíhat přímo na Městském stadionu v Karviné-Ráji a pár výtisků seženou fanoušci také v Korso Karviná.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii