Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2020

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

Marku, novou sezónu otevřete v neděli slezským derby proti Baníku. Těšíte se už?
Ano, Baníku máme z minulé sezóny co vracet – v obou utkáních nás Ostravští porazili. Vzpomínám si, že jsme vlastně Baník měli i v prvním domácím utkání, i když šlo o druhé kolo. Za normálních okolností by to byl super zápas se skvělou atmosférou. Teď to bude jiné, komornější.

Vnímáte to jako hendikep, že lidé nemůžou na fotbal?
To ano, ale na druhou stranu by stadion byl za normálních okolností rozdělen půl na půl. Vím, že v Karviné bydlí plno lidí, kteří jsou fanoušci obou klubů, anebo přímo jen Baníku. Jde o tu atmosféru. Když je plný stadion, tak hráč ze sebe vydá totálně všechno a jde i za hranu, za kterou třeba v jiném zápase nejde. Kdo nehrál fotbal, tak to nemůže pochopit. Z tohoto pohledu je to škoda.

Fanoušky ale budete vnímat, ne?
To ano. Přijde kolem tisícovky lidí, těšíme se na ně.

Na začátku týdne ostravský klub oznámil, že kapitánem bude váš kamarád Jan Laštůvka. Už jste se hecovali?
S Laštym jsem v kontaktu, vím o tom a nepřekvapuje mě to. Pro mě je Lašty v trojce nejlepších gólmanů celé ligy, je to osobnost. Na devadesát minut budeme soupeři a on ví, že nikomu nic na hřišti nedaruji (smích). Ale po utkání se pozdravíme a klidně půjdeme na pivo, to je normální.

Celý rozhovor s Markem Janečkou v nedělním Klubovém bulletinu MFK Karviná – distribuce bude probíhat přímo na Městském stadionu v Karviné-Ráji a pár výtisků seženou fanoušci také v Korso Karviná.

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo