Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2020

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

Marku, novou sezónu otevřete v neděli slezským derby proti Baníku. Těšíte se už?
Ano, Baníku máme z minulé sezóny co vracet – v obou utkáních nás Ostravští porazili. Vzpomínám si, že jsme vlastně Baník měli i v prvním domácím utkání, i když šlo o druhé kolo. Za normálních okolností by to byl super zápas se skvělou atmosférou. Teď to bude jiné, komornější.

Vnímáte to jako hendikep, že lidé nemůžou na fotbal?
To ano, ale na druhou stranu by stadion byl za normálních okolností rozdělen půl na půl. Vím, že v Karviné bydlí plno lidí, kteří jsou fanoušci obou klubů, anebo přímo jen Baníku. Jde o tu atmosféru. Když je plný stadion, tak hráč ze sebe vydá totálně všechno a jde i za hranu, za kterou třeba v jiném zápase nejde. Kdo nehrál fotbal, tak to nemůže pochopit. Z tohoto pohledu je to škoda.

Fanoušky ale budete vnímat, ne?
To ano. Přijde kolem tisícovky lidí, těšíme se na ně.

Na začátku týdne ostravský klub oznámil, že kapitánem bude váš kamarád Jan Laštůvka. Už jste se hecovali?
S Laštym jsem v kontaktu, vím o tom a nepřekvapuje mě to. Pro mě je Lašty v trojce nejlepších gólmanů celé ligy, je to osobnost. Na devadesát minut budeme soupeři a on ví, že nikomu nic na hřišti nedaruji (smích). Ale po utkání se pozdravíme a klidně půjdeme na pivo, to je normální.

Celý rozhovor s Markem Janečkou v nedělním Klubovém bulletinu MFK Karviná – distribuce bude probíhat přímo na Městském stadionu v Karviné-Ráji a pár výtisků seženou fanoušci také v Korso Karviná.

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo