Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2020

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

Marku, novou sezónu otevřete v neděli slezským derby proti Baníku. Těšíte se už?
Ano, Baníku máme z minulé sezóny co vracet – v obou utkáních nás Ostravští porazili. Vzpomínám si, že jsme vlastně Baník měli i v prvním domácím utkání, i když šlo o druhé kolo. Za normálních okolností by to byl super zápas se skvělou atmosférou. Teď to bude jiné, komornější.

Vnímáte to jako hendikep, že lidé nemůžou na fotbal?
To ano, ale na druhou stranu by stadion byl za normálních okolností rozdělen půl na půl. Vím, že v Karviné bydlí plno lidí, kteří jsou fanoušci obou klubů, anebo přímo jen Baníku. Jde o tu atmosféru. Když je plný stadion, tak hráč ze sebe vydá totálně všechno a jde i za hranu, za kterou třeba v jiném zápase nejde. Kdo nehrál fotbal, tak to nemůže pochopit. Z tohoto pohledu je to škoda.

Fanoušky ale budete vnímat, ne?
To ano. Přijde kolem tisícovky lidí, těšíme se na ně.

Na začátku týdne ostravský klub oznámil, že kapitánem bude váš kamarád Jan Laštůvka. Už jste se hecovali?
S Laštym jsem v kontaktu, vím o tom a nepřekvapuje mě to. Pro mě je Lašty v trojce nejlepších gólmanů celé ligy, je to osobnost. Na devadesát minut budeme soupeři a on ví, že nikomu nic na hřišti nedaruji (smích). Ale po utkání se pozdravíme a klidně půjdeme na pivo, to je normální.

Celý rozhovor s Markem Janečkou v nedělním Klubovém bulletinu MFK Karviná – distribuce bude probíhat přímo na Městském stadionu v Karviné-Ráji a pár výtisků seženou fanoušci také v Korso Karviná.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo