Generální partner
Světlý režim
21. červenec 2020

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Marku, od pátku jste zpět pohromadě a chystáte se na hektický a důležitý závěr FORTUNA:LIGY. Jaké je aktuální rozpoložení týmu a celkově nálada?
Všichni jsme v očekávání. Máme před sebou dva obrovsky důležité zápasy, ve čtvrtek ve Zlíně a v neděli doma s Příbramí. Ty rozhodnou o tom, zda zůstaneme v nejvyšší soutěži či nikoliv. Nyní máme v hlavách pouze Zlín, ale není lehké to znovu všechno po čtrnácti dnech nastartovat.

Právě. Jak na tom budete po čtrnáctidenní karanténě, kdy jste doma nemohli téměř nic dělat?
Po kondiční i mentální stránce to není jednoduché. Všichni si samozřejmě přejeme, abychom závěrečná kola zvládli a odpočinuli si hlavně po psychické stránce. Celá sezóna trvá strašně dlouho.

Od pátku do středy je šest dnů na přípravu. Bude to stačit před čtvrtečním utkáním ve Zlíně?
Na jednu stranu je asi dobré, že se hraje ve čtvrtek a hned následně v neděli. Po čtrnácti dnech se vrátit není nic příjemného, ale nastartujeme se, dáme se do pořádku a v hlavách se připravíme na to, že nás čekají poslední dva nejdůležitější zápasy této sezóny. Kdyby se sezóna natáhla ještě na plánovanou baráž, tak by to pochopitelně bylo horší.

Třetí sezónu za sebou to budou nervy až do posledního zápasu. Rozdíl bude akorát v tom, že poprvé se bude končit na vlastním trávníku.
Nevím, jestli to v této situaci je výhoda. Stadion nebude zaplněný a v předchozích dvou sezónách jsme z naší nevýhody nakonec udělali výhodu. Pokaždé byli pod větším tlaky hráči Jihlavy, i když já jsem tady minulou záchranu nezažil. Myslím, že v tak těžkých zápasech se výhoda domácího prostředí minimalizuje a pracuje hlavně hlava.

Každopádně vy osobně s tím zkušenosti máte i z Trnavy, ne?
Ano, jednou z Karviné a jednou z Trnavy. Nyní to zažívám potřetí – není to příjemné, ale je to realita. Uděláme všichni všechno pro to, abychom ligu zachránili.

Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii