Generální partner
Světlý režim
21. červenec 2020

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Marku, od pátku jste zpět pohromadě a chystáte se na hektický a důležitý závěr FORTUNA:LIGY. Jaké je aktuální rozpoložení týmu a celkově nálada?
Všichni jsme v očekávání. Máme před sebou dva obrovsky důležité zápasy, ve čtvrtek ve Zlíně a v neděli doma s Příbramí. Ty rozhodnou o tom, zda zůstaneme v nejvyšší soutěži či nikoliv. Nyní máme v hlavách pouze Zlín, ale není lehké to znovu všechno po čtrnácti dnech nastartovat.

Právě. Jak na tom budete po čtrnáctidenní karanténě, kdy jste doma nemohli téměř nic dělat?
Po kondiční i mentální stránce to není jednoduché. Všichni si samozřejmě přejeme, abychom závěrečná kola zvládli a odpočinuli si hlavně po psychické stránce. Celá sezóna trvá strašně dlouho.

Od pátku do středy je šest dnů na přípravu. Bude to stačit před čtvrtečním utkáním ve Zlíně?
Na jednu stranu je asi dobré, že se hraje ve čtvrtek a hned následně v neděli. Po čtrnácti dnech se vrátit není nic příjemného, ale nastartujeme se, dáme se do pořádku a v hlavách se připravíme na to, že nás čekají poslední dva nejdůležitější zápasy této sezóny. Kdyby se sezóna natáhla ještě na plánovanou baráž, tak by to pochopitelně bylo horší.

Třetí sezónu za sebou to budou nervy až do posledního zápasu. Rozdíl bude akorát v tom, že poprvé se bude končit na vlastním trávníku.
Nevím, jestli to v této situaci je výhoda. Stadion nebude zaplněný a v předchozích dvou sezónách jsme z naší nevýhody nakonec udělali výhodu. Pokaždé byli pod větším tlaky hráči Jihlavy, i když já jsem tady minulou záchranu nezažil. Myslím, že v tak těžkých zápasech se výhoda domácího prostředí minimalizuje a pracuje hlavně hlava.

Každopádně vy osobně s tím zkušenosti máte i z Trnavy, ne?
Ano, jednou z Karviné a jednou z Trnavy. Nyní to zažívám potřetí – není to příjemné, ale je to realita. Uděláme všichni všechno pro to, abychom ligu zachránili.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo