Mlade talenty

Martin Berkovec: Nebyl moc důvod něco měnit

03.06.2018 | redakce
 

Martin Berkovec: Nebyl moc důvod něco měnit Už se zdálo, že brankář Martin Berkovec na jaře nezasáhne do žádného utkání v HET lize. Ovšem před posledními dvěma zápasy se zkušený borec s číslem 12 na dresu vrátil mezi tři tyče a dvěma čistými konty pomohl k záchraně!

 

Martine, jak s odstupem několika dnů po skončení HET ligy hodnotíte rok strávený v dresu MFK Karviná?
Nakonec jako úspěšný, protože jsme zachránili ligu. Mám radost, že jsem k tomu také mohl přispět.

V létě jste přišel jako jasná jednička a až na zápasy proti Slavii, ve kterém jste chytat nemohl, a s Plzní, byla vaše pozice na podzim pevná. Po utkání na Dukle byl nejprve odvolaný trenér Weber a do dalšího zápasu šel do brány Patrik Le Giang, kde vydržel až do května…
…a chytal výborně, takže trenéři neměli důvod něco měnit. Do toho jsem se ještě zranil a trvalo nějaký čas, než jsem byl připravený. Suma sumárum až na dva zápasy na jaře všechno odchytal Patrik Le Giang a zachránili jsme se hlavně díky němu.

Ale také máte na záchraně svůj podíl, ne?
Ano, oba jsme k záchraně pomohli, já ale odchytal až ta poslední dvě utkání. Tak to trenéři tzv. namixovali a ukázalo se to jako správné řešení.

Na to jsem se chtěl zeptat. Překvapilo vás, že jste po skoro půl roce šel do brány na existenční zápasy proti Baníku a Jihlavě?
Nevím, jestli překvapilo… Spíš jsem si myslel, že můj poslední zápas v karvinském dresu byl ten na Dukle. Když jsem se dozvěděl, že proti Baníku půjdu do brány, snažil jsem se co nejvíc nachystat hlavně v hlavě. U gólmana je to až z osmdesáti procent právě o hlavě a zbytek o tréninku. Zkušenosti se záchranou mám z Bohemky a navíc mi táhne na třicet, takže i v tomto ohledu nějaké zkušenosti mít musím. Ale samozřejmě i já jsem byl trochu nervózní. Kdo říká, že není nervózní, tak kecá.


O to sladší asi jsou dvě vychytané nuly, které výrazně pomohly k prvoligové příslušnosti i pro další sezónu, že ano?
Ty jsou takovou třešničkou na dortu (úsměv). Bral jsem to tak, že nesmím udělat chybu. Kvůli spoluhráčům i lidem v klubu a ve městě.

Už jste někdy zažil sestup z ligy?
Naštěstí ne! Ale s Bohemkou jsme to možná měli o něco těžší, protože jsme nevěděli, kolik bodů potřebujeme uhrát v posledních kolech. S Karvinou to bylo jasně dané – výhra v Jihlavě rovná se záchrana.

Končí vám tady hostování a zároveň, pokud se nepletu, také smlouva v pražské Slavii. Co bude dál, už víte?
Zatím nevím. Jediná jistota je, že mi ve Slavii opravdu 30. června končí smlouva. Vůbec to není tak, že bych v Karviné nechtěl být. Opravdu ale zatím nevím, co bude dál.

• Sestřih z Mladé Boleslavi
před 2 dny - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
před 2 dny - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
před 3 dny - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

• Přednostní prodej na derby
8.7. - Pro majitele nových permanentek začal v pondělí 8. července ráno online prodej vstupenek na zápas proti ostravskému Baníku. Omezení? 1 permice = max. 4 ks vstupenek. Volný prodej pro ostatní zájemce bude spuštěn příští pondělí ráno. Podrobnosti ZDE.

• Ve středu beseda s fanoušky
6.7. - Na středeční (10.7.) pátou hodinu odpolední je svoláno tradiční setkání vedení klubu a hlavního trenéra s fanoušky. Akce proběhne v PRESSCENTRU na Městském stadionu v Karviné-Ráji.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem