Generální partner
Světlý režim
3. červen 2018

Martin Berkovec: Nebyl moc důvod něco měnit

Už se zdálo, že brankář Martin Berkovec na jaře nezasáhne do žádného utkání v HET lize. Ovšem před posledními dvěma zápasy se zkušený borec s číslem 12 na dresu vrátil mezi tři tyče a dvěma čistými konty pomohl k záchraně!

Martine, jak s odstupem několika dnů po skončení HET ligy hodnotíte rok strávený v dresu MFK Karviná?
Nakonec jako úspěšný, protože jsme zachránili ligu. Mám radost, že jsem k tomu také mohl přispět.

V létě jste přišel jako jasná jednička a až na zápasy proti Slavii, ve kterém jste chytat nemohl, a s Plzní, byla vaše pozice na podzim pevná. Po utkání na Dukle byl nejprve odvolaný trenér Weber a do dalšího zápasu šel do brány Patrik Le Giang, kde vydržel až do května…
…a chytal výborně, takže trenéři neměli důvod něco měnit. Do toho jsem se ještě zranil a trvalo nějaký čas, než jsem byl připravený. Suma sumárum až na dva zápasy na jaře všechno odchytal Patrik Le Giang a zachránili jsme se hlavně díky němu.

Ale také máte na záchraně svůj podíl, ne?
Ano, oba jsme k záchraně pomohli, já ale odchytal až ta poslední dvě utkání. Tak to trenéři tzv. namixovali a ukázalo se to jako správné řešení.

Na to jsem se chtěl zeptat. Překvapilo vás, že jste po skoro půl roce šel do brány na existenční zápasy proti Baníku a Jihlavě?
Nevím, jestli překvapilo… Spíš jsem si myslel, že můj poslední zápas v karvinském dresu byl ten na Dukle. Když jsem se dozvěděl, že proti Baníku půjdu do brány, snažil jsem se co nejvíc nachystat hlavně v hlavě. U gólmana je to až z osmdesáti procent právě o hlavě a zbytek o tréninku. Zkušenosti se záchranou mám z Bohemky a navíc mi táhne na třicet, takže i v tomto ohledu nějaké zkušenosti mít musím. Ale samozřejmě i já jsem byl trochu nervózní. Kdo říká, že není nervózní, tak kecá.


O to sladší asi jsou dvě vychytané nuly, které výrazně pomohly k prvoligové příslušnosti i pro další sezónu, že ano?
Ty jsou takovou třešničkou na dortu (úsměv). Bral jsem to tak, že nesmím udělat chybu. Kvůli spoluhráčům i lidem v klubu a ve městě.

Už jste někdy zažil sestup z ligy?
Naštěstí ne! Ale s Bohemkou jsme to možná měli o něco těžší, protože jsme nevěděli, kolik bodů potřebujeme uhrát v posledních kolech. S Karvinou to bylo jasně dané – výhra v Jihlavě rovná se záchrana.

Končí vám tady hostování a zároveň, pokud se nepletu, také smlouva v pražské Slavii. Co bude dál, už víte?
Zatím nevím. Jediná jistota je, že mi ve Slavii opravdu 30. června končí smlouva. Vůbec to není tak, že bych v Karviné nechtěl být. Opravdu ale zatím nevím, co bude dál.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná