Mlade talenty

Martin Berkovec: Nebyl moc důvod něco měnit

03.06.2018 | redakce
 

Martin Berkovec: Nebyl moc důvod něco měnit Už se zdálo, že brankář Martin Berkovec na jaře nezasáhne do žádného utkání v HET lize. Ovšem před posledními dvěma zápasy se zkušený borec s číslem 12 na dresu vrátil mezi tři tyče a dvěma čistými konty pomohl k záchraně!

 

Martine, jak s odstupem několika dnů po skončení HET ligy hodnotíte rok strávený v dresu MFK Karviná?
Nakonec jako úspěšný, protože jsme zachránili ligu. Mám radost, že jsem k tomu také mohl přispět.

V létě jste přišel jako jasná jednička a až na zápasy proti Slavii, ve kterém jste chytat nemohl, a s Plzní, byla vaše pozice na podzim pevná. Po utkání na Dukle byl nejprve odvolaný trenér Weber a do dalšího zápasu šel do brány Patrik Le Giang, kde vydržel až do května…
…a chytal výborně, takže trenéři neměli důvod něco měnit. Do toho jsem se ještě zranil a trvalo nějaký čas, než jsem byl připravený. Suma sumárum až na dva zápasy na jaře všechno odchytal Patrik Le Giang a zachránili jsme se hlavně díky němu.

Ale také máte na záchraně svůj podíl, ne?
Ano, oba jsme k záchraně pomohli, já ale odchytal až ta poslední dvě utkání. Tak to trenéři tzv. namixovali a ukázalo se to jako správné řešení.

Na to jsem se chtěl zeptat. Překvapilo vás, že jste po skoro půl roce šel do brány na existenční zápasy proti Baníku a Jihlavě?
Nevím, jestli překvapilo… Spíš jsem si myslel, že můj poslední zápas v karvinském dresu byl ten na Dukle. Když jsem se dozvěděl, že proti Baníku půjdu do brány, snažil jsem se co nejvíc nachystat hlavně v hlavě. U gólmana je to až z osmdesáti procent právě o hlavě a zbytek o tréninku. Zkušenosti se záchranou mám z Bohemky a navíc mi táhne na třicet, takže i v tomto ohledu nějaké zkušenosti mít musím. Ale samozřejmě i já jsem byl trochu nervózní. Kdo říká, že není nervózní, tak kecá.


O to sladší asi jsou dvě vychytané nuly, které výrazně pomohly k prvoligové příslušnosti i pro další sezónu, že ano?
Ty jsou takovou třešničkou na dortu (úsměv). Bral jsem to tak, že nesmím udělat chybu. Kvůli spoluhráčům i lidem v klubu a ve městě.

Už jste někdy zažil sestup z ligy?
Naštěstí ne! Ale s Bohemkou jsme to možná měli o něco těžší, protože jsme nevěděli, kolik bodů potřebujeme uhrát v posledních kolech. S Karvinou to bylo jasně dané – výhra v Jihlavě rovná se záchrana.

Končí vám tady hostování a zároveň, pokud se nepletu, také smlouva v pražské Slavii. Co bude dál, už víte?
Zatím nevím. Jediná jistota je, že mi ve Slavii opravdu 30. června končí smlouva. Vůbec to není tak, že bych v Karviné nechtěl být. Opravdu ale zatím nevím, co bude dál.

• Sestřih utkání s Bohemkou
dnes - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
včera - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
před 2 dny - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Šlo o vůbec první porážku ostravského klubu v celé sezóně. Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

• Sestřih vítězství nad Duklou
15.5. - Karvinští po výhře 3:0 poslali v úterý večer pražskou Duklu definitivně do druhé ligy. V sestřihu najdete nejzajímavější momenty duelu a samozřejmě všechny tři góly. Více ZDE.

• Nové kšiltovky ve fanshopu
13.5. - V den utkání s Duklou budou v prodeji nové kšiltovky s klubovým logem v ceně 250 Kč. Fanshop otvírá v 16:15 hodin!

• Vylosování do pol. soutěže
13.5. - a) sektor D3-řada 8- sedadlo 27, b) sektor D5-řada 3-sedadlo 23, c) sektor C2-řada 4-sedadlo 30, d) sektor D6-řada 4-sedadlo 1. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Dukle Praha budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih utkání v Příbrami
12.5. - Jediný gól rozhodl duel v Příbrami - bohužel padl do sítě Martina Berkovce. Sestřih nejzajímavějších momentů sobotního utkání najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem