Porážka v poslední přípravě! Karviná-Banská Bystrica 0:1
Fotbalisté MFK v generálce před startem Chance Ligy prohráli a podruhé během zimní pauzy nevstřelili gól. O výhře hostů ze Slovenska rozhodl hlavou Nicolas Šikula.
Trenére, zimní přípravu jste zakončili s bilancí dvou výher, jedné remízy a dvou porážek. Můžete ji celkově shrnout?
Byla krátká, třítýdenní. Během této doby jsme odehráli pět utkání. Hlavně jsme ale absolvovali výborné soustředění v Turecku, za což bych chtěl poděkovat vedení klubu. Odehráli jsme tam tři velice zajímavé a těžké zápasy. Zároveň jsme si v Turecku vyzkoušeli plno taktických věcí směrem k jarní části Chance Ligy. S větší částí zimní přípravy jsem tedy spokojený.
Poslední dvě utkání jste prohráli. Mrzí to?
Určitě. Proti Banské Bystrici mohu být spokojený s poslední třicetiminutovkou. Věřím tomu, že mužstvo je na dobré cestě a je připraveno odehrál příští týden proti Teplicím dobrý zápas s úspěšným koncem.
Každý půlrok se řeší pohyb v kádru, ať už ven nebo směrem dovnitř. Jak jste spokojený s příchody, i když oficiálně ještě tři nejsou administrativně dotažené?
Jsem rád za to, jací hráči přišli a opravdu mám radost, že jsou tady. Na nějaké hodnocení je ještě brzy, ale všichni mají kvalitu a potenciál na to, aby nám zvýšili konkurenci. Věřím, že v ligových zápasech budou patřit k stěžejním hráčům i proto, že jsou dobře nastavení a nemuseli jsme je nijak extra přemlouvat – chtěli k nám jít. I proto si myslím, že svým charakterem nám tady zapadnou.
Je ambice ještě posílit v tomto přestupním okně?
Ano, je. Pracujeme na tom, uvidíme. Rádi bychom přivedli ofenzivního hráče. Čas máme do 22. února.

Vypracoval se mezi důležité hráče MFK! Záložník Denny Samko prožívá výborné časy a za své výkony si řekl i o novou smlouvu. Víceletý kontrakt podepsal během reprezentační přestávky. Skromná karvinská desítka bude dál bavit fanoušky na tribunách…

Nový hlavní kouč Marek Jarolím hovořil o startu angažmá v Karviné, své hráčské kariéře, během které si zkusil fotbal v daleké a exotické Číně, dnešnímu soupeři i svých nejbližších spolupracovnících.

Téměř dvoumetrový útočník Jan Fiala patří našemu dnešnímu soupeři a v Karviné hostuje. V rozhovoru mluvil o pohárovém triumfu se Sigmou, ale také třeba o svých zdravotních peripetiích z poslední doby.

Nový kouč Marek Jarolím se ve středu ujal týmu! Za pochodu jej poznává a připravuje na sobotní zápas se Sigmou Olomouc, který pro něj bude premiérovým v roli hlavního kouče na prvoligové scéně. V prvním rozhovoru mluvil o Jihlavě, ambicích, Jiřím Fleišmanovi i nadcházejícím soupeři.