Generální partner
Světlý režim
16. říjen 2013

Martin Janík: Druhá půle v Havířově měla kvalitu

Kapitán rezervního karvinského celku Martin Janík mohl společně se svými spoluhráči v neděli před obědem oslavit vysokou výhru u lídra tabulky z Havířova. I jeho gól pomohl k vysoké a zasloužené výhře 4:1.

Martine, v neděli jste vyhráli v Havířově, který je v čele soutěže. Čekali jste tak příjemný výsledek?

Chtěli jsme především odčinit předchozí zápas s Mohelnicí, který jsme prohráli 0:3. Ale je potřeba si přiznat, že Mohelnice byla kvalitní a přehrála nás po všech stránkách. Co se týče utkání v Havířově, tak si myslím, že to bylo velmi slušné. Jen začátek byl z naší strany rozpačitý.

Ve druhém poločase jste domácím vstřelili tři góly. Hrálo v tom nějakou roli pozměněné rozestavení některých hráčů? Například vy jste se posunul na pozici podhrotového hráče a hned jste se dokázal střelecky prosadit.

Chvíli jsme se hledali, ale druhý poločas už byl kvalitní a myslím, že nám tyto změny prospěly. Tři pěkné góly ve druhé půli jsou toho důkazem.

Byl to z vašeho pohledu tedy nejpovedenější zápas v dosavadním průběhu sezóny?

Řekl bych, že spíše ten výkon z druhého poločasu byl prozatím nejvydařenější. I v jiných zápasech venku jsme nehráli špatně, ale sešlo se to až nyní v Havířově. My ale musíme už zase vyhrávat doma. Bez toho to nepůjde.

Na tento výkon budete jistě chtít navázat v domácím zápase s rezervou Opavy, který byl přesunut ze soboty na středu 23. října. Ale soupeři se momentálně hodně daří, vyhrál tři zápasy v řadě…

Je to rezervní tým, takže ten kádr bude podobně mladý, jako ten náš. Vzájemné zápasy bývají vyrovnané, je tam i jakási rivalita. Budu se opakovat, ale chce to navázat na druhou půli z Havířova. Pak by to mohlo být dobré.

V kádru figuruje několik hráčů, kteří k vám do týmu přišli z úspěšného staršího dorostu. Vy už nějaký ten pátek mužský fotbal hrajete, takže můžete hodnotit. Jak se s tím přechodem k dospělému fotbalu podle vás Roman Káňa, Jozef Roman, David Dočekal a další vyrovnali?

Musím říct, že je to určitě lepší než kdyby hráli například Juniorskou ligu a podobně. Dospělý mužský fotbal je úplně něco jiného. Je to hodně o soubojích a tvrdosti. Kluci se už pomalinku do toho dostávají. Myslím, že divize je pro ně na začátek dobrá soutěž.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii