Generální partner
Světlý režim
31. říjen 2020

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

Martine, restart FORTUNA:LIGY je opět odložený. Co na to říkáte?
Všichni lidé, kteří chtějí vykonávat svoji profesi a nemůžou, jsou naštvaní. My také. I nám hráčům nezbývá nic jiného, než rozhodnutí Vlády ČR respektovat. My vlastně pracujeme napůl – trénujeme, ale chybí nám ten víkendový vrchol a radost v podobě mistrovského utkání. Není to vůbec ideální, ale aspoň můžeme trénovat, i když bez zázemí typu šaten a regenerace to není úplně snadné.

Jak vypadají vaše tréninkové jednotky?
Máme už asi čtvrtou přípravu tento rok. Trenéři těchto nucených přestávek využívají k tomu, abychom o to víc potrénovali – není se na co šetřit, když nehrajeme zápasy. Tréninky jsou teď dril, takže doufám, že se brzy začne (smích). Zaregistroval jsem i dopis hráčů jednotlivých týmů směrem k předsedovi naší vlády.

Kdybyste si měl zavěštit, myslíte si, že se tak stane už příští víkend a vyběhnete k utkání proti Bohemians Praha 1905?
Já jsem v tomto ohledu trošku pesimista. Odehráli bychom jedno kolo a bude následovat znovu reprezentační přestávka. Navíc stále nemůžeme používat, jak už jsem zmínil v první odpovědi, šatny a regeneraci, což je pro nás moc důležité. Spíš mě mrzí, že se liga přerušila – plnili jsme veškeré body z manuálu LFA, podstupovali jsme před každým zápasem testy. Přesto byl sport v České republice utlumen, ale i tak existuje dost výjimek mimo sport. Nerozumím tomu...

Výjimku dostaly týmy Slavie, Sparty a Liberce – tedy kluby, které hrají Evropskou ligu. Přesto, nemyslíte si, že trochu doplácí na evropské scéně na nerozehranost oproti soupeřům?
Určitě v tom mají velký hendikep. Největší problém je podle mě v zápasové praxi. Nikde v Evropě není situace růžová, ale s výjimkou Izraele se všude fotbal hraje…  Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo