Generální partner
Světlý režim
6. leden 2021

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

Martine, v úterý po obědě jste se poprvé v novém roce potkali v kabině. Oproti zvyklostem už příští víkend začíná jarní část…
…vnímám to jako reprezentační přestávku. První týden něco zvládnete odtrénovat a druhý týden se už chystáte na daný zápas. Pro nás hráče je to určitě lepší, nikdo nemá rád tvrdé a dlouhé zimní přípravy. Věřím, že budeme připraveni, nejprve jedeme na Slovácko, potom přivítáme Slavii. Pauza byla krátká a nemyslím si, že bychom přišli o kondici. Hezky na to navážeme a budeme pokračovat.

Zachoval byste tento model i pro další roky?
Asi ano. Pro hráče i trenéry je lepší, když se hraje. Nemusí se vymýšlet měsíční tréninkový plán a řešit různé věci s tím spojené.

Přes vánoční svátky jste měli pár dnů volno. Stihl jste si aspoň trochu od fotbalu odpočinout?
Psychicky ano, ale fyzicky ani moc ne. Doháněl jsem různé resty z průběhu roku, během kterého na to nebyl čas z různých důvodů. Na jaře bude na programu dvacet kol. 
Sice dvacet kol, ale vlastně pouze jedno vložené v týdnu. Víme, že nás čeká vždy zápas o víkendu, tedy jeden zápas týdně. Může do toho sice vstoupit koronavirus, ale takový problém se bude případně řešit až krátce před utkáním.

Neotravují a neunavují vás neustálé testy a další věci s tím spojené?

Jsme opatrní a dodržujeme opatření. Potřebujeme být zdraví, abychom hráli – fotbal nás živí. Musím říct, že jsem vlastně rád, že chodíme pravidelně před každým zápasem na PCR testy. Aspoň víme, jak na tom jsme. Nesmírně nám také pomáhá realizační tým, dostáváme přísuny vitamínů, každý den máme připraveno ovoce atd.

Jak hodnotíte dvacetibodový podzimní zisk?

Dvacet bodů je pěkných. Některé zápasy jsme zvládli nad očekávání, jiné nám nevyšly. Mám na mysli hlavně ty domácí. Myslím si, že žádné uspokojení v hlavě nikdo z nás nemá. Potřebujeme dál sbírat body a snažit se bodovat opravdu v každém zápase. Tým si sedl a není moc důvod ani čas sahat do kádru. Vždyť příští víkend už znovu hrajeme…

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo