Generální partner
Světlý režim
24. duben 2020

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.
Martine, před vypuknutím pandemie koronaviru nabral celý tým perfektní formu – ze čtyř duelů získal deset bodů a neinkasoval. Mrzí vás i s odstupem měsíce, že se liga přerušila?
Mrzí hlavně to, že taková situace vůbec nastala. Už není podstatné, jestli jsme byli v laufu nebo ne.

Od pondělí se konečně připravujete pohromadě, ale v několika skupinách. Přivítali jste toto vládní uvolnění?
Každý se na to těšil. Individuálního běhání bylo opravdu dost. Jsme fakt rádi, že můžeme být na trávníku, byť v omezeném režimu. Myslím si, že jsme se na sebe i těšili. Fotbal je přeci kolektivní sport, navíc máme výbornou partu.

Jaké byly první tréninky?
Skládaly se z přihrávkových cvičení, různých průpravných her, manéže a zakončení.  V pondělí jsme si udělali na trávníku i posilovnu s náčiním, které běžně využíváme na stadionu. Ve čtvrtek jsme například hráli po skupinách nohejbal. Dodržujeme hygienická nařízení a myslím, že nás příliš vládní nařízení nelimitují. 

Dlouho se však v tomto režimu asi moc trénovat nedá, že?
Uvidíme, s čím trenéři přijdou v příštích dnech. Není jednoduché pořád vymýšlet tréninkovou náplň.   

Jak jste vůbec trávil karanténu?
S manželkou jsme se vrátili domů do Olomouce. Já jsem dopoledne plnil individuální plán, žena pracovala a odpoledne jsme chodili na procházky. Také jsme doháněli resty doma – uklízelo se, malovalo a opravovaly se drobnosti v domácnosti.

Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Odehráno v 10:00
MFK Karviná
GKS Jastrzebie S.A.
×
Odehráno v 10:00
MFK Karviná
GKS Jastrzebie S.A.