Generální partner
Světlý režim
29. červen 2021

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

Martine, letní přípravu jste po jarním hostování v Blansku zahájil doma v Karviné. Jaké zatím jsou tyto první dny?
Náročné, ale tak to má být! Běháme v terénu a trávíme i čas na hřišti. Ještě máme před sebou zápasy včetně soustředění v Polsku.

Těšil jste se zpátky?
Moc jsem se těšil, vždyť jsem tady doma. Rád bych se tady prosadil do kádru a zůstal.

Jaký byl váš první půlrok v dospělém profesionálním fotbale?
Určitě to byla skvělá zkušenost. Řekl bych, že mě ten půlrok i trochu zocelil. Byl jsem v Blansku sám, hrával jsem a trénoval pravidelně s chlapama.

Blansko se ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE neudrželo. Jak to bylo nepříjemné, když vás informovali, že ať skončíte v tabulce na jakémkoliv místě, tak druhá liga se už hrát nebude?
Hodně mě to mrzí. Dozvěděli jsme se to v polovině jara. Poznamenalo nás to hlavně psychicky. Ale do té doby jsme předváděli skvělé výkony a dokázali jsme všem, že v Blansku se umí hrát fotbal!


Zasáhl jste do devíti zápasů a vstřelil jeden krásný gól ze standardky…
…bylo to proti Varnsdorfu. Před zápasem jsme standardní situace trénovali, padalo mi to tam. Takže jsem si věřil i během zápasu. Dokonce sám trenér Pulpit mi řekl, ať to jdu kopnout. Naštěstí to tam spadlo, jsem rád (úsměv).

Dostával jste se i v dalších zápasech k zahrávání standardních situací?
Kolem šestnáctky přímo k zakončení už toho moc v dalších zápasech, během kterých jsem byl na hřišti, nebylo.

Trénuje se ve druhé lize méně? Jaký byl tréninkový týden?
Kdo zná trenéra Pulpita, tak asi ví (úsměv). Přestože jsme hráli druhou ligu tak to neznamenalo, že jsme trénovali méně. Myslím si naopak, že jsme trénovali víc. Měli jsme často dvoufázové tréninky a o zimní přípravě se radši nebudu vůbec bavit (smích).

Jaký byl život na jihu Moravy?
V pohodě. Město je moc pěkné. Navíc jsme byli super parta, byla sranda. S klukama jsme ve volných chvílích hrávali karty, Fifu.

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo