Generální partner
Světlý režim
27. srpen 2016

Matěj Fiala mění dres, přestoupil do Vítkovic

S bilancí 75 zápasů a 17 gólů opustil po třech a půl letech Karvinou šestadvacetiletý odchovanec Zlína. Nyní bude kopat za druholigové Vítkovice.

Matěj Fiala přišel do Karviné v lednu 2013. Jeho nejlepší sezónou v dresu dnes už prvoligového týmu byla ta následující, kdy se s deseti brankami stal nejlepším střelcem mužstva. „Matějovi u nás 31.12.2016 končí smlouva. A jelikož by to měl s prosazením do kádru složité, dohodli jsme se už nyní, že si může hledat nové angažmá. Nakonec si vybral Vítkovice,“ podotkl sportovní manažer MFK Karviná Lubomír Vlk. 

Univerzální fotbalista, který s fotbalem začínal ve Zlíně, dosáhl v už zmíněné jeho nejlepší sezóně dokonce na individuální ocenění Hráč měsíce dubna - právě v dubnu 2014 nastřílel ve čtyřech zápasech čtyři góly. 

V právě probíhající prvoligové sezóně naskočil do jediného zápasu, zahrál si závěrečnou půlhodinu v Jablonci a nikdo mu tak už neodpáře start v nejvyšší tuzemské soutěži.

Bilance Matěje Fialy v karvinském dresu

2012/2013 (12 zápasů, 2 góly)
2013/2014 (26 zápasů, 10 gólů)
2014/2015 (21 zápasů, 3 góly)
2015/2016 (15 zápasů, 2 góly)
2016/2017 (1 zápas, 0 gólů) 

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo