Generální partner
Světlý režim
10. srpen 2014

Matěj Fiala: Fanouškům děkujeme, byli výborní

Už mu to zase pálí! Nejlepší střelec minulé sezóny Matěj Fiala definitivně pečetil vítězství v derby na půdě Třince třetí brankou do sítě bývalého spoluhráče Lukáše Palečka. Po zápase také pochválil karvinské fanoušky.

Matěji, na gólovou radost jste čekal od konce května, kdy jste se trefil v Sokolově. Od té doby, lidově řečeno, ani ťuk. Navíc gól z vaší kopačky přišel, takřka jako obvykle, na soupeřově hřišti.

Konečně mi to tam spadlo, zaplaťpánbůh za to! V přípravě se mi nevedlo, takže jsem moc rád, že se mi to podařilo zlomit a definitivně rozhodnout o našem vítězství.

Poprvé po čtyřech letech jste vyhráli na třineckém trávníku. Věděl jste o tom? Jaký to byl vůbec zápas?

Já moc na statistiky nejsem, takže nevěděl. Zápas byl hodně náročný, hrálo se deset na deset. Možná i z toho jsem těžil před třetím gólem. Byl jsem čerstvý a obránci Třince už možná byli malinko unavení (úsměv).

Byl tím klíčem k úspěchu zkrat domácího Lisického, který musel po druhé žluté kartě krátce před přestávkou ze hřiště?

Jednoznačně. Počet hráčů na hřišti se vyrovnal a pak bylo vidět, že máme převahu. Výhru jsme si zasloužili.

Takže remíza s Mostem je definitivně zapomenuta?

Je, ale tuto výhru musíme bezpodmínečně potvrdit doma proti nováčkovi z Kolína. Nemůžeme si dovolit jakýkoliv výpadek. Musíme se udržet na vítězné vlně, kterou jsme tady v Třinci nastartovali.

Pomohla vám i podpora fanoušků, kteří do Třince dorazili?

No samozřejmě. Musím jim poděkovat. Vytvořili bezvadnou atmosféru, která mě osobně velmi mile potěšila. Děkujeme jim, protože celý zápas nás poctivě hnali za výhrou a ta přišla. Byli fakt výborní!

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo