Generální partner
Světlý režim
2. červenec 2023

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Mateji, jak se rodil váš příchod z Banské Bystrice do Karviné?
Už během dovolené. A musím říct, že jsem byl šťastný, že o mě vedení klubu projevilo zájem – ani jsem neváhal! Jsem odhodlaný Karviné pomoci a zároveň bych rád poděkoval Dukle Banská Bystrica za uvolnění a možnost nakouknout tam do mužského fotbalu.

Slovenskou Fortuna ligu měníte za kvalitativně lepší českou FORTUNA:LIGU. Souhlasíte s tímto názorem?
Je to tak! Česká liga je kvalitnější, proto jsem tady chtěl jít a něco dokázat. Také je fyzicky náročnější a soubojovější.

Někteří vaši spoluhráči z Dukly hrávali českou ligu, že?
Jasně! Michal Faško a Timotej Záhumenský hrávali za Karvinou. Timo mluvil o klubu a lidech kolem něj jen v dobrém. Teď se budeme potkávat s Adriánem Slávikem - přestoupil do Jablonce. S ním jsem v kontaktu.

Od útočníka se očekávají góly. Jste připravený?
Doufám, že pomůžu týmu hlavně gólově. Ale je potřeba i vyhrávat souboje a podržet míč.

Máte za sebou první start v karvinském dresu. V Tychách jste do utkání nastupoval s kapitánskou páskou a odehrál první poločas. Jak jste se cítil?
Hrálo se mi výborně. Škoda, že jsem nevstřelil gól, ale to přijde. Věřím tomu. Děkuji trenérům i spoluhráčům za podporu na hřišti i mimo něj.

Za tři týdny startuje nová sezóna. Je to pro vás dostatečně dlouhá doba, abyste se sžil s týmem?
Udělám všechno pro to, aby tomu tak bylo. Rád bych pravidelně hrával, proto musím na každém tréninku makat. Určitě mi pomůže i soustředění, na které odjíždíme v pondělí ráno.Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo