Generální partner
Světlý režim
2. červenec 2023

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Mateji, jak se rodil váš příchod z Banské Bystrice do Karviné?
Už během dovolené. A musím říct, že jsem byl šťastný, že o mě vedení klubu projevilo zájem – ani jsem neváhal! Jsem odhodlaný Karviné pomoci a zároveň bych rád poděkoval Dukle Banská Bystrica za uvolnění a možnost nakouknout tam do mužského fotbalu.

Slovenskou Fortuna ligu měníte za kvalitativně lepší českou FORTUNA:LIGU. Souhlasíte s tímto názorem?
Je to tak! Česká liga je kvalitnější, proto jsem tady chtěl jít a něco dokázat. Také je fyzicky náročnější a soubojovější.

Někteří vaši spoluhráči z Dukly hrávali českou ligu, že?
Jasně! Michal Faško a Timotej Záhumenský hrávali za Karvinou. Timo mluvil o klubu a lidech kolem něj jen v dobrém. Teď se budeme potkávat s Adriánem Slávikem - přestoupil do Jablonce. S ním jsem v kontaktu.

Od útočníka se očekávají góly. Jste připravený?
Doufám, že pomůžu týmu hlavně gólově. Ale je potřeba i vyhrávat souboje a podržet míč.

Máte za sebou první start v karvinském dresu. V Tychách jste do utkání nastupoval s kapitánskou páskou a odehrál první poločas. Jak jste se cítil?
Hrálo se mi výborně. Škoda, že jsem nevstřelil gól, ale to přijde. Věřím tomu. Děkuji trenérům i spoluhráčům za podporu na hřišti i mimo něj.

Za tři týdny startuje nová sezóna. Je to pro vás dostatečně dlouhá doba, abyste se sžil s týmem?
Udělám všechno pro to, aby tomu tak bylo. Rád bych pravidelně hrával, proto musím na každém tréninku makat. Určitě mi pomůže i soustředění, na které odjíždíme v pondělí ráno.Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo