Generální partner
Světlý režim
10. březen 2021

Michal Papadopulos odehrál jubilejních 100 ligových zápasů

51 startů za ostravský Baník, 29 startů za Mladou Boleslav a 20 startů za MFK Karviná. Michal Papadopulos v utkání s brněnskou Zbrojovkou nastoupil do svého ligového zápasu číslo 100 v české lize!

Devatenáct let a několik pár dnů navrch dělí první a stý ligový start Michala Papadopulose v české nejvyšší soutěži. V necelých sedmnácti letech (17. února 2002 v Jablonci) ukázal tehdejší kouč Baníku Jozef Jarabinský na mladíka s řeckými kořeny po svém otci a šel na plac na posledních pět minut. A 7. března 2021 zaokrouhlil Papadopulos už jako velezkušený hráč ligové starty na kulatou stovku s kapitánskou páskou v dresu MFK Karviná! 

V obou případech mu ale nebylo přáno vyhrát – v Jablonci s Baníkem přišel o výhru v nastaveném čase a zápas skončil 2:2, v dresu MFK pak remizoval s Brnem 1:1. „To vůbec neřeším. Důležité je mít v celkovém součtu víc výher. Ale na ten zápas v Jablonci si vzpomínám, přeci jen první start vám v paměti nějakým způsobem utkví,“ řekl.

Určitě je zajímavé, že stovku startů posbíral až ve svých pětatřiceti letech, ovšem je potřeba zmínit, že dlouhé roky působil úspěšně v zahraničí. Kariéru Michalu Papadopulosovi může kdekdo závidět. 

Zahrál si v mnoha evropských zemích, byl hráčem zajímavých evropských klubů, nad kterými ční slavný londýnský Arsenal, poznal mnoho životních kultur, posbíral moře zkušeností. „Je úsměvné, že jsem na tu stovku startů dosáhl až v pětatřiceti, přestože se to dá klidně zvládnout do třiadvaceti let (smích). Ale samozřejmě je to pěkná meta, protože jsem toho přeci jen v české lize tolik neodehrál,“ usmál se útočník MFK.

Aktuálně se může Michal Papadopulos pyšnit bilancí 100 utkání a 25 gólů, což v průměru činí jeden gól na čtyři zápasy! Na kolik zápasů a gólů si v Česku ještě troufá? „Ježišmarjá, nechci vůbec předjímat. Soustředím se na současnost. Věřím, že se dáme v týdnu dohromady a zvítězíme na Bohemce. Potřebujeme se vrátit k naší hře. Přeji si, ať už jsou hlavně dobré terény,“ dodal Papadopulos. 

Pokud se nestane nic nepředvídatelného, zůstane zdravý a nezraní se, tak v neděli v pražském Ďolíčku začnou ligoví statistici karvinskému kapitánovi dělat kolonky ve druhé stovce ligových zápasů. 


Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo