Generální partner
Světlý režim
13. červenec 2021

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Michale, máte za sebou nejnáročnější část letní přípravy. Jaké to bylo pod vedením trenéra Jozefa Webera a jeho kolegů z realizačního týmu?
První tři týdny byly opravdu náročné. Nevím ale, jestli třeba jen pro mě s přibývajícím věkem (smích). Ne teď vážně – pro nás všechny to bylo náročné. Jsem rád, že už to nejtvrdší máme za sebou a pomaličku budeme najíždět na klasický blok. Těším se na to a hlavně se těším na ligové zápasy.

V sobotu odpoledne jste se vrátili ze soustředění – v Polsku jste strávili šest dnů. Zhodnoťte, prosím, herní kemp.
Kvalitní soustředění v pěkném prostředí s krásným hřištěm, které jsme měli pouze pro sebe. I oba soupeři, s kterými jsme se tam potkali, byli kvalitní. Z mého pohledu byl určitě lepší a kvalitnější druhý zápas, který skončil přestřelkou 3:3. I ten první nebyl špatný, ale hrálo se ve strašném vedru, to jsem si moc neužíval (úsměv). Každopádně každé soustředění je moc důležité pro zapracování nových hráčů. Po této stránce soustředění rovněž splnilo účel. Kluci mezi nás zapadli úplně bez problémů. Teď to bude o tom, abychom to ukázali i na hřišti.

V Polsku jste strávil podstatnou část kariéry. Potěšilo vás, že se cestovalo k našim severním sousedům?
To bylo fajn. Hlavně se necestovalo nikam daleko do Rakouska. To by bylo úmorné cestování. Jasně, do Rakouska se jezdí převážně kvůli soupeřům, ale my jsme ty polské měli také kvalitní. Takže v tom vůbec problém nevidím.

Čeká vás sobotní generálka a potom už první ligové kolo. Bude se už všechno točit okolo Pardubic?
Začátek týdne asi ještě bude trochu tvrdší, ale potom už bude všechno směřovat na Pardubice, které nás čekají na úvod.Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo