Generální partner
Světlý režim
13. červenec 2021

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Michale, máte za sebou nejnáročnější část letní přípravy. Jaké to bylo pod vedením trenéra Jozefa Webera a jeho kolegů z realizačního týmu?
První tři týdny byly opravdu náročné. Nevím ale, jestli třeba jen pro mě s přibývajícím věkem (smích). Ne teď vážně – pro nás všechny to bylo náročné. Jsem rád, že už to nejtvrdší máme za sebou a pomaličku budeme najíždět na klasický blok. Těším se na to a hlavně se těším na ligové zápasy.

V sobotu odpoledne jste se vrátili ze soustředění – v Polsku jste strávili šest dnů. Zhodnoťte, prosím, herní kemp.
Kvalitní soustředění v pěkném prostředí s krásným hřištěm, které jsme měli pouze pro sebe. I oba soupeři, s kterými jsme se tam potkali, byli kvalitní. Z mého pohledu byl určitě lepší a kvalitnější druhý zápas, který skončil přestřelkou 3:3. I ten první nebyl špatný, ale hrálo se ve strašném vedru, to jsem si moc neužíval (úsměv). Každopádně každé soustředění je moc důležité pro zapracování nových hráčů. Po této stránce soustředění rovněž splnilo účel. Kluci mezi nás zapadli úplně bez problémů. Teď to bude o tom, abychom to ukázali i na hřišti.

V Polsku jste strávil podstatnou část kariéry. Potěšilo vás, že se cestovalo k našim severním sousedům?
To bylo fajn. Hlavně se necestovalo nikam daleko do Rakouska. To by bylo úmorné cestování. Jasně, do Rakouska se jezdí převážně kvůli soupeřům, ale my jsme ty polské měli také kvalitní. Takže v tom vůbec problém nevidím.

Čeká vás sobotní generálka a potom už první ligové kolo. Bude se už všechno točit okolo Pardubic?
Začátek týdne asi ještě bude trochu tvrdší, ale potom už bude všechno směřovat na Pardubice, které nás čekají na úvod.Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo