Generální partner
Světlý režim
12. červen 2021

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Michale, jak hodnotíte uplynulou sezónu?
Do závěrečného zápasu jsme hráli o jedenácté místo, to by bylo fajn. Nakonec jsme skončili dvanáctí. Poslední tři sezóny se hrálo vždy až do konce o záchranu, takže z tohoto pohledu to byla relativně klidná sezóna (úsměv). Podzim byl bodově slušný, nevyšel nám ale vstup do jara – to bylo špatné. Až po příchodu trenéra Webera se to zase začalo zlepšovat a začali jsme pravidelně sbírat body.

S jakými cíli a přáním umístění jste minulý rok v létě přicházel do Karviné?
Osobně jsem chtěl skončit mezi desátým až dvanáctým místem, což se povedlo.

První sezónu po návratu ze zahraničních štací jste zakončil s bilancí osmi gólů, tří přihrávek a kapitánskou páskou. Takhle nějak jste si to při podpisu smlouvy představoval?
Spokojený nejsem nikdy, i když zdraví drželo a moje góly povětšinou pomohly k důležitému bodovému zisku. Ale našlo se pár zápasů, ve kterých to nebylo ono. S blížícím se koncem sezóny jsem si říkal, že kdybych dal deset gólů, tak budu spokojený (smích).

Pět ze svých osmi gólů jste dal Spartě a Plzni. To je hodně zajímavé, co říkáte?
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že člověk má proti těžším soupeřům ještě větší vnitřní motivaci. Mám to tak vždycky, když hraju proti kvalitnějším týmům. A myslím si, že to platí obecně u většiny fotbalistů. Ale samozřejmě je to spíš náhoda, že to takhle vyšlo (tři góly Spartě a dva góly Plzni – pozn. redakce).

Vybavíte si nejvydařenější zápas?
Nejcennější bylo vítězství v Plzni, to bezesporu! Herně nám vyšel třeba domácí duel s Budějovicemi.


A naopak, vzpomenete si na zápas, který byste třeba chtěl vymazat z paměti?
Smolný zápas jsme odehráli s Pardubicemi – den před Štědrým dnem jsme prohráli 0:2, ale zahodili jsme snad osm tutovek! Šílený zápas, ve kterém jsme si vypracovali šancí na tři další zápasy. To bylo velké zklamání, protože to utkání jsme měli zvládnout.

V polovině března sáhlo vedení klubu k výměně trenérů. Můžete porovnat trenéry Jarábka s Weberem?
Každý z nich má určitě jinou filozofii. Trenér Jarábek chtěl na vlastní polovině hrát trochu více kombinačněji, naopak kouč Weber to nemá rád a vyžaduje po nás kombinační hru na polovině soupeře. Oba nám něco dali a oba jsou kvalitní trenéři.

Přemýšlíte už nad novou sezónou?
Určitě nebudeme chtít polevovat, budeme se snažit být ještě lepší. O nějakou tu příčku výš v tabulce by to bylo výborné. Ale uvidíme.

Jak strávíte dovolenou?
S rodinou doma. Moc se na to těším, odpočinu si a fotbal půjde úplně stranou. Sezóna byla dlouhá, ve svém věku jsem odehrál takřka všechny zápasy a vyhýbala se mi zranění – za to jsem šťastný a nesmírně rád.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná