Generální partner
Světlý režim
16. leden 2020

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

Milane, k týmu jste se spolu s Vukadinem Vukadinovićem připojil dva dny po začátku přípravy, ale přeci jen – jaká je prozatím zimní příprava?
Jako vždy náročná. Makáme všichni na sto procent, je to hodně o běhání, takže po této stránce budeme na jaro určitě dobře připraveni. 

A po herní stránce?
Máme za sebou tři zápasy, já jsem odehrál poslední dva během dvou dnů. Celkem makačka, ale nebrali mě křeče, takže si myslím, že to je dobré. 

Proti Baníku jste nastoupil na stoperu, v závěru vás trenér posunul na levého beka. V Trenčíně jste už odehrál na levé straně obrany celý zápas. Který post vám sedí víc?
Radši mám stopera, všechno vidím. Ale ani levý obránce mi nevadí a celkem mi i vyhovuje. Kdybych si však mohl vybrat, tak radši bych byl stoper. Ovšem záleží na trenérovi (úsměv). 

V úterý jste upoutal fotbalovou veřejnost nejen v Česku hezkým gestem, když jste odmítl proměnit pokutový kop. Psalo se o tom i na Slovensku, řešilo se to i v televizi. Jak se to všechno seběhlo?
Chtěl jsem jít do souboje s tím, že si míč pokopnu a soupeř mě podrazí. Jenže on se ke mně pouze přiblížil a já už by na zemi. Sotva jsem se zvedl, tak už byla slyšet píšťalka rozhodčího. Hned jsem za ním šel a řekl mu, že to penalta nebyla. On mi odpověděl, že už to odpískal. 

Gólman soupeře věděl, co uděláte?
Ano! Řekl jsem mu, že míč dostane zpátky. Byl to přátelák…

Udělal byste to i v zápase FORTUNA:LIGY?
Záleželo by na stavu. Kdybychom vedli 3:0, tak určitě jo (smích).

Defenziva je v pořádku, ve třech duelech jste obdrželi pouze jeden gól a navíc z penalty. Naopak v ofenzivě se trápíte.  Jak z toho ven?
Vybavuji si loňský leden, kdy jsme také nedávali góly, postupem času se to zlepšilo a na konci se nám podařilo ligu zachránit. Doufám, že se bude historie opakovat.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.