Mlade talenty

Mládežnické týmy dál trénují

03.12.2018 | redakce
 

Mládežnické týmy dál trénují Podzimní část soutěží je minulostí, přesto to neznamená žádné volno. Mládežnické týmy MFK Karviná pokračují až do poloviny prosince v tréninkových jednotkách.

 

Kvarteto dorosteneckých družstev zůstává v „provozu“ do 13., respektive 14. prosince. Po posledních mistrovských utkáních probíhají tréninky zpravidla v posilovně, na hřišti s umělou trávou a na písku ZŠ Dělnická. Nejinak tomu bude i v dalších dnech. „A deset dnů před Štědrým dnem se sejdeme naposledy. Kluci si odpočinou a 7. ledna zahájíme zimní přípravu,“ prohlásil šéftrenér SCM Petr Gibala.

Ligové dorostence čeká první jarní mistrovský duel už 27. února, v dohrávce budou hostit pražskou Spartu. Dorostenci U18 a U16, kteří hrají Moravskoslezskou dorosteneckou ligu, nastoupí k prvnímu zápasu až v polovině března.

V podobném duchu trénují také žákovská družstva. Ta tréninky prokládají přípravnými zápasy. „Třináctku čeká o víkendu halový turnaj v polském Krakově, dvanáctka pojede do Třince a B žáci se zúčastní okresního turnaje. Hrát má v plánu také patnáctka, ale to je ještě v jednání,“ přiblížil trenér mladších žáků U13 Tomáš Červenka.

Na volno se můžou hráči kategorie žáků těšit od 14. prosince. A po vánočních svátcích začnou všichni s přípravou druhý týden v lednu - starší žáci 7. ledna, mladší 10. ledna. 

A benjamínci z řad přípravek? Ti také nezahálí a kromě tréninků objíždí halové turnaje. Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…    

Rozpisy přípravných utkání všech kategorií od U19 po U12 přineseme v průběhu prosince, nejpozději na začátku ledna.   

• Herní soustředění U17 u konce
před 2 dny - Mladší dorostenci U17 mají za sebou herní soustředění na Slovensku. V jeho rámci odehráli tři utkání s bilancí 1-1-1. (Zlaté Moravce, 7:2, Spartak Trnava 2:2, Nitra 0:5).

• U19: Skalp Legie Varšava
před 3 dny - Ligoví starší dorostenci zakončili herní soustředění v Polsku vítězstvím na trávníku Legie Varšava v poměru 2:0 (góly Streit a Greguš).

• U21: Prohra v generálce
12.2. - Juniorský tým podlehl v generálce na jarní část diviznímu Frýdlantu nad Ostravicí 2:3, přestože v poločase svěřenci Marka Bielana vedli. Oba góly domácích vstřelila posila z A-týmu Christian Kouakou.

• V Příbrami 2. března
12.2. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 23. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí na stadionu u Litavky v sobotu 2. března od 15 hodin.

• Devatenáctka porazila Plock
12.2. - Dorostenci U19 porazili ve druhém přípravném utkání na herním soustředění polskou Wislu Plock 4:2 po gólech Nogy, Kaczmarczyka, Mrózka a Ratici. Na Slovensku pak sedmnáctka remizovala 2:2 s Trnavou. Dva góly vstřelil Madecki.

• Vítězný začátek soustředění
11.2. - Tým U17 vstoupil vítězně do herního soustředění na Slovensku. V prvním z tří naplánovaných utkání porazil Zlaté Moravce jednoznačně 7:2 i díky čtyřem gólům Patrika Goje.

• Sestřih slezského derby
10.2. - Karvinští získali v prvním utkání jarní části bod za domácí remízu s Opavou. Na sestřih z nejzajímavějších akcí zápasu se podívejte ZDE.

• U19: Remíza v Žilině 3:3
9.2. - Ligoví dorostenci po cestě na herní soustředění v Polsku odehráli přípravné utkání v Žilině proti domácímu MŠK - zápas skončil remízou 3:3 (góly Ratica 2 a Věčorek 1).V pondělí čeká na tým duel s Wislou Plock a ve středu s Legií Varšava.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna