Generální partner
Světlý režim
2. červenec 2019

Moravec s Gubou prodloužili smlouvy

Dobré zprávy při úterku! Jan Moravec s Dávidem Gubou v minulých dnech stvrdili svými podpisy působení v MFK Karviná i v další sezóně.

Univerzál Jan Moravec působí v Karviné už pátou sezónu, Guba začíná druhou. Jejich setrvání je pro tým ze Slezska zásadní. „Honza s Dávidem jsou pro tým nesmírně důležití. Je výborné, že jsme se s nimi domluvili na nových smlouvách a karvinští fanoušci je i nadále uvidí v našem dresu. Oběma přeji, ať se jim na hřišti daří a hlavně pevné zdraví,“ konstatoval spokojený sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Moravec se aktuálně dává dohromady po problémech s achilovkou, v nejbližších dnech by měl začít s individuálním tréninkem. Kvůli zranění prošvihl poslední kolo nadstavby a obě barážová utkání proti Jihlavě. „Důležité je, že to kluci zvládli a dál budeme hrát nejvyšší soutěž. Mám radost, že jsme se s vedením klubu domluvili na nové smlouvě, protože jsme se tady s manželkou i malou dcerkou zabydleli a v Karviné se nám líbí,“ řekl pokaždé dobře naladěný Jan Moravec.


Neméně důležité je rovněž setrvání slovenského ofenzivního fotbalisty. Po odchodech Tomáše Wágnera s Lukášem Budínským je právě Guba nejlepším střelcem MFK z minulé sezóny – vstřelil osm gólů. „Jsem rád a spokojený, že budu v Karviné pokračovat. Z osobního pohledu byla minulá sezóna pro mě celkem vydařená. Na to bych rád navázal i v novém soutěžním ročníku, ovšem bylo by fajn prožít klidnější sezónu a vyhnout se trablům se záchranou na poslední chvíli,“ řekl Guba.  



Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo