Generální partner
Světlý režim
6. březen 2013

Musíme sbírat body z venku, ví Pavel Zahatlan

Dva týdny a kousek dělí karvinský rezervní celek od jarního startu sezóny. Jedním z hráčů tohoto týmu je také Pavel Zahatlan, který se střelecky prosadil hned dvakrát v sobotním přípravném utkání proti Heřmanicím. Kromě střílení branek se dal i na trenéřinu, protože si úspěšně udělal „C“ licenci.

Příprava finišuje. Od neděle za dva týdny vás čeká úvodní mistrák v Kravařích. Jak probíhala zimní příprava?

Trénovali jsme dohromady se starším dorostem U19 pod vedením trenéra Gibaly. Natrénováno máme, zápasy už také jdou podle plánu, takže nemůžeme si stěžovat.

V přípravných duelech se sestava hodně točila. Někdy vám pomáhali hráči z áčka, jindy zase kluci z dorostu U19. Jaké to je?

Zažíváme to i v sezóně u mistrovských utkání. Naše, béčkové, jádro se musí zpevnit, pořádně se sehrát. Kluci, kteří přijdou pomoct už pak musí šlapat. Samozřejmě je to velká pomoc a logicky s tím problém nemáme.

Po podzimu okupujete desátou příčku. Na jaké místo si troufáte na jaře? Divizní tabulka je totiž neuvěřitelně vyrovnaná.

Je to o pár bodech. Věřím tomu, že máme na první pětku, ale chce to sbírat body z venku. To bude pro nás, podle mého názoru, klíčové. Čekají nás například utkání v Přerově a ve Valašském Meziříčí, to jsou týmy z první trojky a oba jsme je doma porazili. Uvidíme, jaké to bude u nich.

Vy jste si před nedávnem dodělal trenérskou licenci. Jak jste k tomuto rozhodnutí došel?

Oslovil mě šéftrenér SCM Petr Gibala s tím, jestli bych neměl o trenéřinu zájem. přišlo mi to jako dobrý nápad a úspěšně jsem si udělal „C“ licenci. Jsem ve fázi poznávání a hrozně mě to baví. Pomáhám Martinu Špičkovi u žákovského týmu U14 společně s Lubošem Hubáčkem.

Co je pro vás momentálně prioritou? Fotbalová nebo trenérská kariéra?

Nyní ta fotbalová. Ale samozřejmě chci posbírat poznatky a zkušenosti v trenérské oblasti, abych se v budoucnu mohl věnovat i této činnosti. Třeba tady v Karviné.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii