Mlade talenty

Na Karviná Cupu slavily Katowice, domácí pátí

23.04.2019 | redakce
 

Na Karviná Cupu slavily Katowice, domácí pátí První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 určený pro kategorie přípravek U8 a U10 ovládl v obou kategoriích polský tým GKS Katowice. Karvinští skončili shodně na pátých místech.

 

Krásné počasí, šestnáct týmů z tří států a plno hezkých fotbalových momentů. Městský fotbalový klub Karviná zorganizoval premiérový ročník turnaje přípravek kategorií U8 a 10 s názvem Karviná Cup 2019. Turnaj se konal v sobotu 20. dubna ve Sportovním centru Kovona, hrálo se současně na čtyřech hřištích.

V obou kategoriích se celkovými vítězi stali malí hráči polského klubu GKS Katowice. Kromě pohárů za první tři místa se samozřejmě vyhlašovala individuální ocenění – nejlepší hráč, brankář a střelec.

Organizátoři děkují všem rodičům a partnerům včetně společnosti Panini, která pro hráče poskytla odměny v podobě balíčků Road to Euro 2020.

U10

Výsledky MFK Karviná – Baník Ostrava 2:6, GKS Katowice 0:4, Ružomberok 4:1, SFC Opava 2:5, Martin 7:6, Zaglebie Sosnowiec 4:7, Frýdek-Místek 3:1.
Hodnocení trenéra René Vichera: „Turnaj byl pro nás dalším prostředkem, jak se zlepšovat. Snažíme se děti naučit hrát fotbal, ne „jen“ vyhrát zápas. Jsme moc rádi, že máme tak kvalitní zázemí a nemusíme za takovými turnaji cestovat nikam daleko. Je fajn i od ostatních trenérů slyšet, že se jim celý turnaj líbil a příště k nám znovu zavítají. Je potřeba poděkovat ostatním trenérům a rodičům za pomoc při samotné organizaci turnaje.“

Konečné pořadí: 1. GKS Katowice, 2. Baník Ostrava, 3. Zaglebie Sosnowiec, 4. SFC Opava, 5. MFK Karviná, 6. Fomat Martin, 7. MFK Ružomberok, 8. Frýdek-Místek.
Nejlepší hráč:  Aleksander Papierniak (GKS Katowice)
Nejlepší brankář: Jan Burdek (MFK Karviná)
Nejlepší střelec: Jakub Cahlík (Baník Ostrava)

U8

Výsledky MFK Karviná – Baník Ostrava 5:7, Katowice 4:11, Sigma Olomouc 6:11, Slovácko 6:5, Martin 7:4, Trnava 2:9, Vítkovice 3:3.
Hodnocení trenéra Ondřeje Hánla: „Jsem rád, že se nám povedlo zorganizovat tento turnaj v takové konkurenci. Kluci odehráli sedm kvalitních zápasů a jsem přesvědčený, že právě toto je posouvá dál a nutí je se stále zlepšovat. Velké poděkování patří také rodičům za spolupráci a podporu během celého turnaje.“

Konečné pořadí: 1. GKS Katowice, 2. Sigma Olomouc, 3. Spartak Trnava, 4. Baník Ostrava, 5. MFK Karviná, 6. 1. FC Slovácko, 7. MFK Vítkovice, 8. Fomat Martin.
Nejlepší hráč:  Enrico Pattareli (Sigma Olomouc)
Nejlepší brankář: Alex Trebatický (Spartak Trnava)
Nejlepší střelec: Patrik Halla (MFK Karviná)

Fotogalerie

               
 

• Sestřih z Mladé Boleslavi
před 2 dny - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
před 2 dny - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
před 3 dny - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

• Přednostní prodej na derby
8.7. - Pro majitele nových permanentek začal v pondělí 8. července ráno online prodej vstupenek na zápas proti ostravskému Baníku. Omezení? 1 permice = max. 4 ks vstupenek. Volný prodej pro ostatní zájemce bude spuštěn příští pondělí ráno. Podrobnosti ZDE.

• Ve středu beseda s fanoušky
6.7. - Na středeční (10.7.) pátou hodinu odpolední je svoláno tradiční setkání vedení klubu a hlavního trenéra s fanoušky. Akce proběhne v PRESSCENTRU na Městském stadionu v Karviné-Ráji.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem