Generální partner
Světlý režim
23. duben 2019

Na Karviná Cupu slavily Katowice, domácí pátí

První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 určený pro kategorie přípravek U8 a U10 ovládl v obou kategoriích polský tým GKS Katowice. Karvinští skončili shodně na pátých místech.
Krásné počasí, šestnáct týmů z tří států a plno hezkých fotbalových momentů. Městský fotbalový klub Karviná zorganizoval premiérový ročník turnaje přípravek kategorií U8 a 10 s názvem Karviná Cup 2019. Turnaj se konal v sobotu 20. dubna ve Sportovním centru Kovona, hrálo se současně na čtyřech hřištích.

V obou kategoriích se celkovými vítězi stali malí hráči polského klubu GKS Katowice. Kromě pohárů za první tři místa se samozřejmě vyhlašovala individuální ocenění – nejlepší hráč, brankář a střelec.

Organizátoři děkují všem rodičům a partnerům včetně společnosti Panini, která pro hráče poskytla odměny v podobě balíčků Road to Euro 2020.

U10

Výsledky MFK Karviná – Baník Ostrava 2:6, GKS Katowice 0:4, Ružomberok 4:1, SFC Opava 2:5, Martin 7:6, Zaglebie Sosnowiec 4:7, Frýdek-Místek 3:1.
Hodnocení trenéra René Vichera: „Turnaj byl pro nás dalším prostředkem, jak se zlepšovat. Snažíme se děti naučit hrát fotbal, ne „jen“ vyhrát zápas. Jsme moc rádi, že máme tak kvalitní zázemí a nemusíme za takovými turnaji cestovat nikam daleko. Je fajn i od ostatních trenérů slyšet, že se jim celý turnaj líbil a příště k nám znovu zavítají. Je potřeba poděkovat ostatním trenérům a rodičům za pomoc při samotné organizaci turnaje.“

Konečné pořadí: 1. GKS Katowice, 2. Baník Ostrava, 3. Zaglebie Sosnowiec, 4. SFC Opava, 5. MFK Karviná, 6. Fomat Martin, 7. MFK Ružomberok, 8. Frýdek-Místek.
Nejlepší hráč:  Aleksander Papierniak (GKS Katowice)
Nejlepší brankář: Jan Burdek (MFK Karviná)
Nejlepší střelec: Jakub Cahlík (Baník Ostrava)

U8

Výsledky MFK Karviná – Baník Ostrava 5:7, Katowice 4:11, Sigma Olomouc 6:11, Slovácko 6:5, Martin 7:4, Trnava 2:9, Vítkovice 3:3.
Hodnocení trenéra Ondřeje Hánla: „Jsem rád, že se nám povedlo zorganizovat tento turnaj v takové konkurenci. Kluci odehráli sedm kvalitních zápasů a jsem přesvědčený, že právě toto je posouvá dál a nutí je se stále zlepšovat. Velké poděkování patří také rodičům za spolupráci a podporu během celého turnaje.“

Konečné pořadí: 1. GKS Katowice, 2. Sigma Olomouc, 3. Spartak Trnava, 4. Baník Ostrava, 5. MFK Karviná, 6. 1. FC Slovácko, 7. MFK Vítkovice, 8. Fomat Martin.
Nejlepší hráč:  Enrico Pattareli (Sigma Olomouc)
Nejlepší brankář: Alex Trebatický (Spartak Trnava)
Nejlepší střelec: Patrik Halla (MFK Karviná)

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná