Generální partner
Světlý režim
30. srpen 2022

Na konci prázdnin na fotbal! Karviná-Táborsko (st,17:30)

Karvinští nutně potřebují složit reparát po nedělním neúspěchu a ve středečním vloženém kole doma porazit předposlední Táborsko. Zápas začíná o půl šesté odpoledne.

Dva domácí zápasy = dvě výhry o gól! Fotbalisté MFK potřebují po ztracených bodech v neděli na půdě olomoucké Sigmy prodloužit stoprocentní domácí bilanci a získat všechny tři body i netradičně ve středu. „Je to jen dobře, že hrajeme hned po třech dnech. Představíme se doma a musíme utkání zvládnout. Vyhrát,“ prohlásil trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek.

Hostům z jihu Čech úvod sezóny nevyšel. Aktuálně se krčí na předposledním místě s pouhými dvěma body za dvě remízy. „Jejich dosavadní bodový zisk neodpovídá předváděné hře. Je to nepříjemný soupeř hlavně v útočné fázi,“ uvedl na adresu soupeře Hejdušek.

Táborsko, Vlašim a Příbram jsou jedinými týmy, které ještě nezvítězily. A to je poměrně překvapení, protože Jihočeši v létě zbrojili na všech frontách – na poli funkcionářském, marketingovém, trenérském i hráčském. Do klubu vstoupil nový generální partner a došlo ke změně názvu klubu z FC MAS Táborsko na FC Silon Táborsko. Novým generálním ředitelem klubu se stal jihočeský patriot Martin Vozábal, trenérem je Radoslav Kováč, který si k sobě vzal své bývalé spolupracovníky z Opavy Davida Mikulu a Michala Hampela.

Nejvýraznější postavou hráčského kádru je zkušený útočník Martin Nešpor a minulý týden Táborsko posílilo o dalšího ofenzivního hráče, z Teplic získalo Davida Ledeckého. Pravidelnou minutáž má také exkarvinský Luboš Tusjak.

Poslední vzájemný duel je starý téměř čtyři roky. Karvinští v MOL Cupu porazili Táborsko po gólech Filipa Panáka a Adriela Ba Louy 2:0. A poslední druholigový duel? To je potřeba se vrátil o více než šest let dozadu – 13. května 2016 se hrálo opět v Karviné a duel skončil 1:1. V dresu soupeře se trefil Elvist Ciku, který momentálně kope za divizní Havířov, za MFK se trefil Lukáš Budínský. V kádru Táborska v té době figurovali například Aleš Nešický či exkarvinský Peter Mráz.


Utkání 6. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Karviná – FC Silon Táborsko začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji ve středu 31. srpna v 17:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Dalibor Černý. Pokladny se otevřou hodinu před výkopem, bulletiny budou k dostání ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo