Generální partner
Světlý režim
10. září 2021

Na poslední chvíli! Daniel Bartl se upsal Karviné

Dvaatřicetiletý zkušený univerzál Daniel Bartl se po třech letech vrací na českou prvoligovou scénu. Nově bude hájit barvy MFK Karviná.

Odchovanec ostravského Baníku strávil poslední tři sezóny v Polsku, kde hrál za Raków Czestochowa. S klubem dokázal postoupit do Ekstraklasy a zvítězit v polském poháru. Karvinští získali Bartla na konci letního přestupního termínu pár dnů po ukončení smlouvy v Polsku.

V Česku naposledy hájil barvy Liberce a na svém kontě má přesně sto ligových startů. „Dana Bartla jsme chtěli získat už dávno. Jsem moc rád, že se to tentokrát podařilo. Jde o univerzálního a poctivého fotbalistu. Věřím, že už v neděli bude připraven v Jablonci nastoupit. Danovi přeji v našem klubu zdraví a dobrou formu,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. S Jiřím Bartlem, což je Danielův otec, vyhrál Lubomír Vlk v barvách Vítkovic ligový titul v roce 1986.


Karviná bude po Baníku Ostrava, Žižkovu, Mladé Boleslavi a Liberci pátým českým prvoligovým klubem, ve kterém bude Daniel Bartl působit. Do Karviné bude dojíždět z Ostravy, takže žádný problém. „Od jednadvaceti let jsem z domu a už jsem se chtěl s rodinou usadit a vrátit. Navíc jsme s panem Vlkem byli v pravidelném kontaktu a o zájmu Karviné jsem dobře věděl. S vedením klubu bylo jednání rychlé a jsem za to rád. Doufám, že týmu pomůžu,“ řekl Daniel Bartl, který shodou okolností vstřelil Karviné prozatím svůj poslední ligový gól – 1. dubna 2017 v dresu Liberce.

Trenér Jozef Weber má z transferu radost. „Je to kvalitní hráč se vztahem k regionu. Chtěli jsme získat ještě jednoho hráče na oba kraje hřiště, což Dan jako univerzál splňuje. Navíc velice dobře zná českou ligu, i když poslední tři sezóny strávil v zahraničí,“ uvedl na adresu Bartla, který si vybral dres s číslem 20, kouč Weber.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo