Generální partner
Světlý režim
22. červen 2022

Na úvod FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY derby v Třinci

Středeční losovací aktiv v Praze si s MFK zašpásoval! Hned v prvním kole totiž přijde na řadu nejkratší výjezd celé sezóny. Karvinští vstoupí po šesti letech do druhé nejvyšší soutěže v nedalekém Třinci!

Šestnáct podzimních kol se bude hrát od konce července do půlky listopadu – poté se mimo jiné obě profesionální české soutěže zastaví kvůli MS v Kataru. Během podzimu bude na programu i jedno vložené kolo. Karvinští začnou v Třinci o víkendu 30.-31. července. O týden později se představí doma proti Vlašimi. „Derby hned na úvod je výborná zpráva pro naše fanoušky. Věřím, že do Třince dorazí v hojném počtu," uvedl po losu trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek.

Další soupeři během podzimní části v domácím prostředí na Městském stadionu v Karviné-Ráji? Jihlava, Táborsko, Sparta B, Opava, Dukla a Varnsdorf. Hracími dny domácích zápasů budou soboty, ovšem je pravděpodobné, že některé si do svého vysílacího plánu zařadí Česká televize.

V podzimní části pocestují fotbalisté MFK pouze čtyřikrát na území Čech (Příbram, Chrudim, Slavia B a Vlašim), ostatní venkovní utkání odehrají na Moravě a ve Slezsku, což je pro fanoušky příjemná zpráva!

Jarní část odstartuje první březnový víkend a Karvinští ji zahájí doma proti Příbrami. Poslední 30. kolo je na programu 27. května 2023 - první tým postupuje přímo do F:L a má po sezóně. Druhý a třetí tým si zahraje baráž o účast ve F:L, další týmy mají po sezóně. Kromě MFK Karviná jsou nováčky F:NL béčka Sigmy Olomouc a Slavie Praha.


FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA PODZIM 2022/2023

1. kolo: Třinec – Karviná (30.-31.7.)
2. kolo: Karviná – Vlašim (6.-7.8.)
3. kolo: Příbram – Karviná (13.-14.8.)
4. kolo: Karviná – Jihlava (20.-21.8.)
5. kolo: Olomouc B – Karviná (27.-28.8.)
6. kolo: Karviná – Táborsko (31.8.)
7. kolo: Vyškov – Karviná (3.-4.9.)
8. kolo: Karviná – Sparta Praha B (10.-11.9.)
9. kolo: Chrudim – Karviná (17.-18.9.)
10. kolo: Líšeň – Karviná (1.-2.10.)
11. kolo: Karviná – Opava (8.-9.10.)
12. kolo: Prostějov – Karviná (15.-16.10.)
13. kolo: Karviná – Dukla Praha (22.-23.10.)
14. kolo: Slavia Praha B – Karviná (29.-30.10.)
15. kolo: Karviná – Varnsdorf (5.-6.11)
16. kolo: Vlašim - Karviná (12.-13.11.)

Rozhovory Rozhovory
čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo