Generální partner
Světlý režim
19. červen 2020

Na úvod ve skupině o záchranu v severních Čechách Na Stínadlech, Teplice-Karviná (so,15:30)

Fotbalisté MFK se v pátek dopoledne vydali na cestu do Teplic, kde v sobotu odpoledne zahájí pouť za záchranou v nejvyšší soutěži. Oběma týmům jde o hodně, Karvinští ztrácí v tabulce na Severočechy pět bodů.

Třetí sezónu po sobě budou Karvinští tvrdě bojovat o prvoligovou příslušnost až do úplného konce.  Následujících pět utkání nadstavbové části nese název Finále FORTUNA:LIGY skupina o záchranu. Karvinští rozehrají duely o všechno v Teplicích. Kvůli čtrnácté příčce po třiceti kolech budou hrát třikrát venku a pouze dvakrát doma. „Pro nás je velký rozdíl hrát doma a venku. Moc nás mrzí, že jsme v domácím prostředí neporazili po velice dobrých výkonech Budějovice nebo Mladou Boleslav. Kdybychom jeden z těchto duelů zvládli, tak jsme skončili třináctí a bylo by to o něčem jiném,“ posteskl si trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.   

Pravdou je, že fotbalistům MFK se venku příliš nedaří. Gól na hřišti soupeře vstřelili naposledy minulé září při výhře 2:0 v Příbrami. Od té doby nula gólů a pouze dva body za bezbrankové remízy na Bohemce a v Opavě. „To musíme rychle změnit! Zároveň nesmíme tak lacině inkasovat, jako se nám to stalo naposledy proti Mladé Boleslavi. Situace je pro nás jasná, v každém duelu už musíme bodovat,“ burcuje střední záložník Vojtěch Smrž.

Jaké jsou vůbec vyhlídky do pětikolové nadstavby? To poodkrývá sám hlavní trenér MFK. „Hrajeme celkem o patnáct bodů a my uděláme opravdu všechno pro to, abychom uspěli v každém zápase. Povinnost nám jednoznačně velí zvládnout oba domácí zápasy, tedy porazit Opavu i Příbram. Ale bude to hodně o hlavě, musíme se na to připravit hlavně mentálně,“ podotkl Juraj Jarábek.

Severočeši si také nemohou moc vyskakovat a k prvnímu duelu nadstavbové části se podle svých slov hodně upínají. Pokud by se jim podařilo vyhrát, utekli by Karviné už na osm bodů. Oba týmy však mohou mít v hlavě únorový vzájemný duel v Karviné, který vyzněl jasně pro slezský klub v poměru 3:0.

Na druhou stranu je nutné připomenout, že fotbalistům MFK se Na Stínadlech příliš nedaří, i když na podzim si z nich odvezli historicky (po postupu do nejvyšší soutěže) první bod za bezbrankovou remízu! Teplický tým jde do utkání posilněn o hladkou výhru 4:0 nad Příbramí z posledního kola základní části.

Utkání č. 1 FINÁLE FORTUNA:LIGY skupina o záchranu FK Teplice – MFK Karviná začne Na Stínadlech v sobotu 20. června v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Lerch.  

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo