Generální partner
Světlý režim
15. květen 2024

Nadstavba pokračuje v Praze! Bohemians 1905-Karviná (čt,17)

Fotbalisty MFK čekají do konce týdne zápasy na půdě Bohemians a v Pardubicích - v Ďolíčku se hraje ve čtvrtek odpoledne. Klokani již mají záchranu jistou, Karvinští se budou prát o baráž až do poslední minuty posledního zápasu.

Dva nešťastné závěry zápasů musí celý tým hodit za hlavu a plně se koncentrovat na nejbližší zápas. Místo zisku šesti bodů mají jen jeden, ale účast v baráži je stále otevřená - Zlín má stejně bodů, Budějovice o bod víc. V případě bodové rovnosti s oběma týmy na tom budou Karvinští nejlépe, neboť po základní části skončili čtrnáctí. „Ale na to nelze spoléhat, to by byla sebevražda. Pořád je to hratelné, zbývají tři zápasy a nikdo nám neutekl. Hrajeme slušný fotbal, bohužel nám nevychází koncovky zápasů,“ prohlásil asistent trenéra Marek Bielan.

Dvě utkání v rozmezí tří dnů na území Čech jsou náročná i z pohledu cestování. Proto si celý tým zopakuje trip z podzimu, kdy se po duelu v Mladé Boleslavi nevracel domů, ale přesunul se do Jablonce.

Nyní to bude podobné. Z Prahy nepojedou Karvinští ve čtvrtek večer domů, nýbrž se vydají k Pardubicím. Tam se budou v pátek a v sobotu připravovat na nedělní čtvrtý nadstavbový duel a až po něm se vrátí domů. „Děkujeme vedení klubu, že nám vyšlo vstříc. Všichni víme, jaký je provoz a stav českých silnic včetně dálnic. Budeme pohromadě, ušetříme nějaké síly a rozebereme si všechno potřebné. Určitě to spolu vydržíme a ještě víc nás to semkne,“ uvedl Bielan.

Oba týmy se znovu potkají po necelém měsíci – v Karviné skončilo utkání v rámci 29. kola 1:1. „S podporou fanoušků je ale Bohemka doma silnější. Ale je to liga, kterou chceme hrát dál. A jen těžké zápasy nás mohou herně posunout. Na utkání se těšíme,“ dodal závěrem. Hráči Bohemians doma (bohužel) na MFK umí. Poslední bodový zisk Karviné se datuje k 1. březnu 2020. A poslední vstřelený gól? 5. srpna 2017…

Bohemka vstupovala do nadstavby z 11. místa a stále ho drží. Díky nedělní remíze 1:1 s Jabloncem se navíc definitivně zachránila a zbývající tři utkání může dohrát bez nervů. Ve čtvrtečním utkání budou trenérovi Veselému určitě scházet vykartovaní Hybš s Prekopem, do konce sezóny je mimo i Vojtěch Smrž.


Utkání FINÁLE FORTUNA:LIGY ve Skupině o záchranu Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná začíná v Ďolíčku ve čtvrtek 16. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Dominik Starý.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo