Generální partner
Světlý režim
17. srpen 2013

Najde Ústí prvního přemožitele? Karviná-Ústí n. Labem (ne,17)

Karvinští v neděli přivítají na svém stadionu celek Ústí nad Labem, který v Karviné ještě nikdy nevyhrál. Navíc se do Karviné v dresu soupeře vrátí odchovanec Tomáš Jursa. Cílem je odčinit minulou porážku, neztratit kontakt s čelem tabulky a nepokazit si vzájemnou statistiku!

V neděli se dá očekávat podobně vyrovnaná partie jako na konci dubna, kdy se oba týmy střetly naposledy. Po utkání se radovali Karvinští, kteří vyhráli díky trefě Jakuba Hottka z 86. minuty 1:0. „Dovolím si tvrdit, že tentokrát to bude ještě těžší zápas, protože soupeř je silnější a daří se mu. Má sedm bodů a ještě neprohrál. My se budeme muset hned od úvodu tlačit víc dopředu. Musíme hrát aktivně, agresivně a dotahovat šance do finální podoby, tedy gólu,“ řekl před utkáním trenér Karviné Josef Mazura.

Ústí si v prozatímním průběhu soutěže připsalo dvě domácí výhry nad nováčky soutěže z Třince a Vltavínu. Bod bralo na půdě Zlína za bezbrankovou remízu. Vstup do soutěže jim tedy vyšel. Možná i díky novému kouči Lukáši Přerostovi, který na lavičce nahradil Přemysla Bičovského. Karvinští mají za sebou bezesporu těžší los a šest získaných bodů. Může to být pro domácí celek jakási výhoda? Podle Mazury to nic neznamená. „My jsme sice zvládli dva těžké zápasy, ale vybouchli právě u nováčka. Určitě to nebude mít vliv,“ myslí se.

Co by však mohlo mít vliv je nejistý start útočníka Richarda Veverky, kterého trápí zdravotní problémy. „Ríša půjde na kontrolu. Po souboji a po koňaru měl trhlinu ve svalu, takže měl teď klid a uvidíme, zda-li se v týdnu zapojí do tréninkového procesu a v Karviné nastoupí," řekl kouč Ústí nad Labem Lukáš Přerost. Naopak karvinský trenér jeho případnou absenci nijak nedramatizuje. „Pokud se nemýlím, tak Veverka teď dva zápasy nehrál a stejně Ústí posbíralo čtyři body. Takže asi hra soupeře nestojí pouze na něm,“ uvažoval Josef Mazura. Po neúspěšném utkání ve Frýdku Místku sám naznačil změny v sestavě. Opravdu přijdou? „V minulém zápase jsme doplatili na taktické chyby. Tam jsme nezvládli základní věci. Změny nevylučuji,“ zůstal tajemný.

Za Ústí nastupuje karvinský odchovanec Tomáš Jursa, který se tak do Karviné vrátí jako soupeř. Jursa patří Teplicím a v Ústí je na hostování. „Potřebuji hlavně hrát, dostat do sebe rytmus. Lepší je teď pro mě nastupovat pravidelně ve druhé lize, než v první sedět na lavičce a naskakovat na deset minut. Navíc se znám i s koučem Přerostem. On si mě přivedl už do Teplic. Vím, co po mně chce,“ řekl pro idnes.cz sám čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Ve vzájemné bilanci jsou na tom Karvinští o chlup lépe. Z dosavadních osmi utkání čtyřikrát vyhráli, třikrát odešli poraženi a pouze jednou svítil na světelné tabuli po skončení zápasu nerozhodný stav. Celkové skóre hovoří pro Karvinou v poměru 14:11. Zajímavostí je také skutečnost, že Ústí v Karviné ještě nikdy nevyhrálo. Jen jednou bralo bod za remízu 1:1. To bylo v sezóně 2011/2012, kdy remízu zachraňoval v 73. minutě právě Tomáš Jursa.

Nedělní zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit pan Jiří Jech, kterému budou pomáhat kolegové Kotalík a Vaňkát. Úvodní hvizd zazní na Městském fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji v 17 hodin. I tentokrát bude pro fanoušky nachystána poločasová soutěž, které se zúčastní majitelé tří vylosovaných bulletinů. Tentokrát se bude kopat na branku o ceny, které do soutěže darovala společnost Dalkia Česká republika.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo