Generální partner
Světlý režim
17. únor 2024

Náročný program pokračuje! Karviná-Slavia (ne,15)

Třetí domácí zápas v osmi dnech je před karvinskými fotbalisty. Tentokrát do Ráje přijede druhý pražský gigant - Slavia. Hraje se v neděli od tří odpoledne.

Oba týmy si vstup do jarní části představovaly určitě zcela jinak. Karvinští prohráli oba zápasy se skóre 0:6, pražská Slavia pak udolala Jablonec a překvapivě nevyhrála středeční dohrávku ve Zlíně. „Moc nás mrzí středeční prohra od Pardubic – zklamali jsme sami sebe i naše fanoušky. Musíme se zlepšit v proměňování vyložených šancí a samozřejmě ani obranná fáze není v pořádku. Ty dva zápasy nám ukázaly, že to není pouze o obranné linii, ale o bránění celého týmu,“ konstatoval trenér Juraj Jarábek.

Ten je rád, že šance na reparát je tak brzy – pouhé čtyři od porážky s Pardubicemi. „Uděláme opravdu maximum, abychom se Slavií něco uhráli. Příklad si můžeme vzít ze Zlína, který klidně mohl i vyhrát. Slavia doma s Jabloncem hrála výborně, akorát na obou stranách byly velké chyby v defenzivě – hlavně dva góly jako přes kopírák přes kraj hřiště s výborným zakončením hráčů Jablonce,“ vybavil si kouč Jarábek.

Kvůli středečnímu vyloučení bude postrádat středního záložníka Davida Mosese a čtyři žluté karty nepustí do hry ani Jiřího Bederku. Na straně Slavie určitě nenastoupí nejlepší střelec celé soutěže, desetigólový Václav Jurečka, který byl ve Zlíně také vyloučen. „Jasně, může to znamenat pro trenéry trochu komplikaci, když nemůžou počítat s nejlepším ligovým střelcem, ale mají tam dostatek alternativ. Jurečku můžou nahradit Chytilem, Tijanim nebo Van Burenem. Případně mohou hrát i na dva útočníky,“ přemítal zkušený slovenský trenér.

V Edenu se přes zimu udály změny nejen v kádru, ale také ve struktuře klubu - novým majitelem Slavie se stal Pavel Tykač a kouč Jindřich Trpišovský se kromě svého „dvorního“ asistenta Jaroslava Köstla (odešel k národnímu týmu) rozloučil i s několika hráči. Každopádně několik nových tváří také přivítal - třeba Davida Zimu, Malicka Dioufa, Ondřeje Zmrzlého či reprezentačního gólmana Jindřicha Staňka, který se však na soustředění zranil. Odešli například Dumitrescu, Ousou či Hromada. A samozřejmě také dvojice Červ s Valentou, kteří však na podzim oblékali dres Liberce, respektive Slovácka.

Slávisté absolvovali začátek zimní přípravy doma, ale po několika dnech se na tři týdny přesunuli do portugalského Algarve, kde odehráli i čtyři přípravné duely s bilancí tří výher a jedné remízy. Po návratu do Prahy pak v generálce porazili poslední tým slovenské Niké ligy Zlaté Moravce.

V posledních pěti ligových duelech Karvinští pokaždé dokázali Slavii vstřelit gól. Podzimní duel v edenu opanoval favorit, vyhrál vysoko 5:1. Poslední návštěva Slavie v Karviné spadala pod MOL Cup a pražský tým zvítězil 2:0. Ovšem, cos e týče ligového zápasu, tak na to se vzpomíná dodnes – divoká remíza 3:3, kterou na konci srpna 2021 zařídil v nastaveném čase Kacper Zych!


Utkání 21. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná - SK Slavia Praha začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 18. února v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ladislav Szikszay. Pokladny stadionu se otevřou ve 14 hodin, bulletiny najdou fanoušci na tradičních místech - ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo