Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2019

Ndefe: Zvyknu si a těším se na českou ligu

S dvouletou smlouvou v kapse se holandský fotbalista Gigli Ndefe pouští do boje o základní sestavu v Karviné. Na FORTUNA:LIGU, která startuje už příští týden, se nemůže dočkat.

Gigli, věděl jste před příchodem na týdenní testy něco o České republice?
Upřímně? Moc ne! Samozřejmě znám ty největší české fotbalisty jako je například Tomáš Rosický. Hlavní město máte Prahu. To je ale tak všechno.

Jaký dojem na vás udělal klub a město?
Jen pozitivní. Karviná je menší město, srovnatelné s Waalwijkem, kde jsem působil v posledních letech. Není mi už osmnáct roků, budu dál od domova, ale zvyknu si. Po městě jsem se už procházel hned první den!

Co se týče tréninků, je to jiné než v Holandsku?
Tak to bylo úplně jiné, možná až překvapivě. Skladba tréninků byla hodně odlišná, fyzicky mnohem víc náročná. V Holandsku je to spíš o balónu. Na druhou stranu mi to může pomoct, budu v lepší kondici a fotbalově se budu zlepšovat a dál růst.

Vnímáte jako výhodu, že v týmu jsou Sufi Dramé s Adrielem Ba Louu, kteří vám zpočátku pomůžou?
Jasně, že ano, protože ne všichni mluví anglicky. Oba mluví francouzsky. Určitě mi pomůžou nebo poradí, popřípadě mě můžou někde vyzvednout, protože to tady logicky znají lépe. Nemám ale žádný problém ani s angličtinou, kterou ovládá trenér Straka, takže v komunikaci problém nebude (úsměv).

Jste krajní obránce. Vyhovuje vám spíš pravá nebo levá strana?
Většinou hraji z pravé strany. Ale pokud je potřeba, zaskočím i vlevo. Nemám s tím problém. Můžu dokonce hrát i stopera nebo defenzivního záložníka – prostě jsem univerzál.

Za týden startuje FORTUNA:LIGA. Co od ní očekáváte, když je pro vás velkou neznámou?
Nemůžu se dočkat. Vím, že to bude těžké a fyzicky hodně náročné. Českou ligu beru jako obrovskou výzvu a nemůžu se dočkat prvního utkání, do kterého v dresu Karviné nastoupím.Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii