Mlade talenty

Ndefe: Zvyknu si a těším se na českou ligu

06.07.2019 | redakce
 

Ndefe: Zvyknu si a těším se na českou ligu S dvouletou smlouvou v kapse se holandský fotbalista Gigli Ndefe pouští do boje o základní sestavu v Karviné. Na FORTUNA:LIGU, která startuje už příští týden, se nemůže dočkat.

 

Gigli, věděl jste před příchodem na týdenní testy něco o České republice?
Upřímně? Moc ne! Samozřejmě znám ty největší české fotbalisty jako je například Tomáš Rosický. Hlavní město máte Prahu. To je ale tak všechno.

Jaký dojem na vás udělal klub a město?
Jen pozitivní. Karviná je menší město, srovnatelné s Waalwijkem, kde jsem působil v posledních letech. Není mi už osmnáct roků, budu dál od domova, ale zvyknu si. Po městě jsem se už procházel hned první den!

Co se týče tréninků, je to jiné než v Holandsku?
Tak to bylo úplně jiné, možná až překvapivě. Skladba tréninků byla hodně odlišná, fyzicky mnohem víc náročná. V Holandsku je to spíš o balónu. Na druhou stranu mi to může pomoct, budu v lepší kondici a fotbalově se budu zlepšovat a dál růst.

Vnímáte jako výhodu, že v týmu jsou Sufi Dramé s Adrielem Ba Louu, kteří vám zpočátku pomůžou?
Jasně, že ano, protože ne všichni mluví anglicky. Oba mluví francouzsky. Určitě mi pomůžou nebo poradí, popřípadě mě můžou někde vyzvednout, protože to tady logicky znají lépe. Nemám ale žádný problém ani s angličtinou, kterou ovládá trenér Straka, takže v komunikaci problém nebude (úsměv).

Jste krajní obránce. Vyhovuje vám spíš pravá nebo levá strana?
Většinou hraji z pravé strany. Ale pokud je potřeba, zaskočím i vlevo. Nemám s tím problém. Můžu dokonce hrát i stopera nebo defenzivního záložníka – prostě jsem univerzál.

Za týden startuje FORTUNA:LIGA. Co od ní očekáváte, když je pro vás velkou neznámou?
Nemůžu se dočkat. Vím, že to bude těžké a fyzicky hodně náročné. Českou ligu beru jako obrovskou výzvu a nemůžu se dočkat prvního utkání, do kterého v dresu Karviné nastoupím.• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem