Mlade talenty

Ndefe: Zvyknu si a těším se na českou ligu

06.07.2019 | redakce
 

Ndefe: Zvyknu si a těším se na českou ligu S dvouletou smlouvou v kapse se holandský fotbalista Gigli Ndefe pouští do boje o základní sestavu v Karviné. Na FORTUNA:LIGU, která startuje už příští týden, se nemůže dočkat.

 

Gigli, věděl jste před příchodem na týdenní testy něco o České republice?
Upřímně? Moc ne! Samozřejmě znám ty největší české fotbalisty jako je například Tomáš Rosický. Hlavní město máte Prahu. To je ale tak všechno.

Jaký dojem na vás udělal klub a město?
Jen pozitivní. Karviná je menší město, srovnatelné s Waalwijkem, kde jsem působil v posledních letech. Není mi už osmnáct roků, budu dál od domova, ale zvyknu si. Po městě jsem se už procházel hned první den!

Co se týče tréninků, je to jiné než v Holandsku?
Tak to bylo úplně jiné, možná až překvapivě. Skladba tréninků byla hodně odlišná, fyzicky mnohem víc náročná. V Holandsku je to spíš o balónu. Na druhou stranu mi to může pomoct, budu v lepší kondici a fotbalově se budu zlepšovat a dál růst.

Vnímáte jako výhodu, že v týmu jsou Sufi Dramé s Adrielem Ba Louu, kteří vám zpočátku pomůžou?
Jasně, že ano, protože ne všichni mluví anglicky. Oba mluví francouzsky. Určitě mi pomůžou nebo poradí, popřípadě mě můžou někde vyzvednout, protože to tady logicky znají lépe. Nemám ale žádný problém ani s angličtinou, kterou ovládá trenér Straka, takže v komunikaci problém nebude (úsměv).

Jste krajní obránce. Vyhovuje vám spíš pravá nebo levá strana?
Většinou hraji z pravé strany. Ale pokud je potřeba, zaskočím i vlevo. Nemám s tím problém. Můžu dokonce hrát i stopera nebo defenzivního záložníka – prostě jsem univerzál.

Za týden startuje FORTUNA:LIGA. Co od ní očekáváte, když je pro vás velkou neznámou?
Nemůžu se dočkat. Vím, že to bude těžké a fyzicky hodně náročné. Českou ligu beru jako obrovskou výzvu a nemůžu se dočkat prvního utkání, do kterého v dresu Karviné nastoupím.



• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem