Generální partner
Světlý režim
9. únor 2021

Nová tvář do obrany z Mladé Boleslavi, do Karviné přestoupil Róbert Mazáň

Do konce sezóny podepsal v Karviné smlouvu rodák z Trenčína Róbert Mazáň - nové angažmá si nadělil k úterním narozeninám. Slovenský obránce či záložník v minulosti hrával v zajímavých evropských soutěžích a naposledy působil v Mladé Boleslavi.

Defenzivní fotbalista přišel v září 2020 do Mladé Boleslavi ze španělské Celty Vigo. Okamžitě se začlenil do základní sestavy a v podzimní části FORTUNA:LIGY odehrál za středočeský klub 11 utkání. Naposledy se objevil na začátku února v dohrávaném zápase proti Olomouci – hrál poločas. „Róbert je levák a počítáme s ním na levý kraj obrany. Po odchodu Ndefeho jsme pozice na obou krajích obrany řešili a jsme rádi, že se všechno zdařilo příchodem mladého Kokovase a nyní Mazáně. Věřím, že Róbert do kolektivu bez problémů zapadne a bude pro nás posilou,“ potvrdil transfer sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. 

Róbert Mazáň má titul s Žilinou ze sezóny 2016/2017, na Slovensku hájil ještě barvy Trenčína a Senice. Bývalý mládežnický reprezentant hrál fotbal také v Holandsku, Polsku a ve Španělsku. Navíc dnes (9. února) slaví 27. narozeniny! „Sedli jsme si s trenérem Jarolímem a na rovinu mi řekl, že počítá s jinými hráči. Za ten rozhovor jsem byl rád a hned řešil co dál. Karviná byla dost aktivní, navíc mě chtěl trenér Jarábek – to rozhodlo,“ pověděl Mazáň.

Filip Zíka ze zastupující agentury GLOBAL SPORTS, si pochvaloval rychlé a profesionální jednání ze strany MFK Karviná. „Stejně jako u Vlasyie Sinyavskyiho byla jednání jasná a korektní. Pevně věřím, že Róbertovi se bude v Karviné dařit a všechny strany budou spokojené,“ uvedl Filip Zíka.
Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo