Mlade talenty

Novým kapitánem je Lukáš Budínský

03.02.2019 | redakce
 

Novým kapitánem je Lukáš Budínský Konec spekulací, je jasno. Trenéři rozhodli, že kapitánskou pásku bude na jaře navlékat záložník Lukáš Budínský. Šestadvacetiletý mozek ofenzivy je třetím prvoligovým kapitánem MFK Karviná.

 

MFK Karviná hraje nejvyšší soutěž třetí rok po sobě - první dvě sezóny byl kapitánem Pavel Eismann, na začátku této aktuální se mohl páskou pyšnit Marek Janečka. Ten však během ledna odešel do Trnavy, a proto museli trenéři mimo jiné určit, kdo bude kapitánem v jarní části FORTUNA:LIGY. Volba padla na Lukáše Budínského.

Rodák z Prahy v Karviné zdomácněl, vždyť ve Slezsku působí už pátou sezónu. Stále si drží vysoký standard, jelikož neustále patří k nejdůležitějším hráčům týmu, což dokládají různé ofenzivní statistiky. „Cítili jsme, že v tuto chvíli je Lukáš Budínský ta nejsprávnější osoba pro roli kapitána,“ vysvětlil šéf realizačního týmu – trenér Norbert Hrnčár.

Sám Lukáš Budínský si nové role váží. Jen nesmí zapomenout, že kapitán chodí na hřiště první, protože jeho předzápasovým rituálem je nástup na trávník jako poslední. „Je to hezké a pro mě je opravdu čest být kapitánem v prvoligovém týmu.  A jestli jdu na hřiště první, nebo poslední? Je to jedno, ale nic mezitím. Buď první, nebo poslední,“ usmál se.

Na tento rituál je zvyklý ještě ze svého působení v Bohemians Praha 1905. „Jenže tam chodil poslední David Bartek, já vcházel na hřiště předposlední. Po příchodu do Karviné jsem si hned stoupl úplně dozadu a nikdo s tím neměl problém,“ dodal nový kapitán.  

Jen pro doplnění - zástupci nového kapitána budou Tomáš Wágner a Milan Rundić.• Karviná Cup 2019 už v sobotu
včera - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
před 2 dny - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Jurčák v národním týmu Future
9.4. - Od 14. do 19. dubna se v Belgii uskuteční U16 Future 4 Nations tournament. V nominaci trenéra Radka Bejbla je také karvinský Oliver Jurčák. Český nároďák čekají zápasy s Dánskem, Belgií a Švédskem.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem