Generální partner
Světlý režim
27. září 2018

O další body v Praze, Bohemians 1905-Karviná (pá,17)

Prvním utkáním 10. kola FORTUNA:LIGY bude televizní duel z Ďolíčku. Karvinští se pokusí na neoblíbeném stadionu poprvé bodovat, v předchozích dvou sezónách se jim to totiž nepovedlo.
První třetina základní části jde do finále, chybí odehrát jen toto kolo. V něm los svedl dohromady pražskou Bohemku a slezskou Karvinou. Oba týmy dělí v tabulce jen dva body, svěřenci Martina Haška jich mají jedenáct, svěřenci Romana Nádvorníka devět. 

Oba trenéři si uvědomují důležitost zápasu. „Rádi bychom potvrdili stoupající formu tím, že budeme v Praze bodovat. Uvidíme, v jaké sestavě na nás domácí vyrukují. O její hře máme přehled,“ podotkl kouč MFK Karviná Roman Nádvorník.

Hned tři hráči aktuálního kádru prošli Bohemkou a zanechali u Botiče výraznější stopu a pokaždé, když přijedou jako soupeř, jim stadion tleská – jde o Martina Berkovce, Jana Moravce a Lukáše Budínského. „I po těch letech je to pro mě specifický zápas, hlavně tedy v Ďolíčku,“ řekl Budínský. „Budeme chtít navázat na výkon z utkání s Příbramí, ale Bohemka hraje nepříjemným stylem, navíc dvakrát za sebou prohrála,“ doplnil střelec tří gólů v letošní sezóně. Bohemce se letos daří překvapivě lépe na hřištích soupeřů. V domácím prostředí porazila pouze v úvodním kole Slovácko, od té doby prohra s Ostravou, remíza se Spartou a prohra se Zlínem. 

Podle klubového webu Martinu Haškovi stále přetrvávají problémy se sestavou. Po utkání se Slavií se údajně dva hráči vrátili do tréninkového procesu, ovšem jiní dva odpadli. Velkou ofenzivní hrozbou „klokanů“ je bahrajnský reprezentant Júsuf, samozřejmě syn trenéra Martin Hašek ml., rychlík Rudolf Reiter či Dominik Mašek, který po nepříjemném zranění v duelu se Spartou (vykloubený loket), bude zřejmě fit, přestože se jeho léčba odhadovala na mnohem delší čas..

Ligové vzájemné zápasy mezi Bohemians Praha 1905 a MFK Karviná jsou vyrovnané – vždy vyhrál domácí tým. Karvinští 3:0 a 1:0 - Bohemka 2:0 a 2:1. Kdo se bude radovat v pátém měření sil? 

Utkání 10. kola FORTUNA:LIGY Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná startuje v Ďolíčku v pátek 28. září od 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Královec, na čarách mu budou asistovat kolegové Moláček a Flimmel.  
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo