Asistent trenéra Marek Bielan: „Také s druhým utkáním jsme spokojení. Kromě herních prvků i samozřejmě s výsledkem a nádherným počasím. Na začátku nás soupeř chtěl napadat, ale po dvou nebo třech našich vyjetích to vzdal a zalezl. Zcela pod kontrolou jsme měli první poločas, po změně stran jsme se patnáct minut dostávali do zápasu, ale podařilo se nám to zvládnout. Následně jsme měli několik střel, rohových kopů a standardek. Další gól jsme už ale nepřidali. Gólmani opět nedostali gól, k tomu přidávají výbornou rozehrávku. Moc práce neměli, Ondra Mrózek chytil ve druhé půli dvě střely a jednu hlavičku. Pro něho to byl první takový těžší zápas, respektive tedy poločas, a zvládl to.“
JAKUB LAPEŠ: ČISTÁ KONTA JSOU SKVĚLOU VIZITKOU CELÉHO TÝMU
Kubo, druhá výhra v Turecku po dalším velice dobrém výkonu. Jste všichni spokojení?
Ano, jsme. Připravovali jsme se na tým, který hraje v bloku, což se více méně potvrdilo. Zpočátku sice chtěl srbský soupeř napadat, ale dobře jsme se z toho dostávali. Oni se lekli, začali hrát odzadu a my už pak měli hru pod kontrolou.
Zatím jste ani jednou v přípravě neinkasovali. To je výborná vizitka nejen gólmanů, ale celé defenzivy, že?
Je to fajn. Kluci před námi velmi dobře pracují, hrajeme dobrý fotbal. Úplně bez práce v bráně nejsme, ale prostě nepouštíme soupeře do šancí. To je skvělá vizitka opravdu celého týmu.
Který ze soupeřů, na které jste prozatím v Turecku narazili, byl podle vás kvalitnější?
Pakhtakor i Mladost Lučani jsou ve svých soutěžích velice kvalitní, ale prostě ani jednomu nechutnal náš styl hry. Uzbeci byli hodně frustrovaní tím, že se nebyli schopni dostat do zápasu, a srbský celek měl větší individuální kvalitu, ale kluci si s tím v poli skvěle poradili.
Jak důležitá jsou vlastně v přípravě vítězství s čistými konty?
Je to určitě pro celý tým pozitivní – hlavně pro defenzivu je to taková sladká tečka (úsměv).
Soustředění už je ve své druhé polovině. Jak se vám pracuje v super počasí na přírodní trávě?
Líbí se tu nejen mně, ale i celému týmu. Máme tady vše, co potřebujeme - a na velmi vysoké úrovni!