Generální partner
Světlý režim
24. červen 2021

Obránce Antonín Křapka mění boleslavský dres za karvinský

Druhý letní úlovek! Novou posilou je sedmadvacetiletý mladoboleslavský odchovanec Antonín Křapka. Do Karviné přichází jako volný hráč a smlouvu podepsal na dva roky.

Jednaosmdesát prvoligových zápasů a dva góly má na svém kontě Antonín Křapka. Poctivý a důrazný obránce bude v Karviné nové oblékat dres s číslem 34. „Tondu jsme si vyhlédli v Mladé Boleslavi a podepsali s ním smlouvu na dva roky. Potřebujeme hráče do obranné pozice a právě on může hrát beka i stopera, což je výhoda. Navíc v sedmadvaceti letech je v ideálním fotbalovém věku. Jsem přesvědčený, že nám pomůže,“ prohlásil na adresu odchovanec Mladé Boleslavi sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Pro Křapku půjde o první angažmá mimo českou část našeho území (dosud Mladá Boleslav, Ústí nad Labem, Bohemians Praha 1905 nebo Pardubice) a premiérově se přesouvá východněji. „Velkou roli v mém příchodu hrál trenér Weber, který mě trénoval v Boleslavi. Odchod nebyl jednoduchý, ale po třinácti letech přišel čas na změnu, proto jsem tady,“ usmál se Antonín Křapka.

Z úspěšného transferu je kouč Jozef Weber nadšený. Křapku totiž velice dobře zná a tvrdí, že do karvinského prostředí zapadne. „Hledáme hráče s velkým srdcem a to Tonda má. Je to obranný univerzál, bojovník. Věřím, že svou kreativitou nám pomůže a oblíbí si ho i naši fanoušci, protože právě takové hráče oni mají rádi,“ řekl na adresu nové posily jeho staronový kouč.


Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo